26 Września 2022 12:19:20
II Edycja Morsowa Korona Wisły Warszawa, przepłynięcie Wisły z bojką w płetwach dystans 450m - 26.11.2017
II Edycja Morsowa Korona Wisły Warszawa, przepłynięcie Wisły z bojką w płetwach dystans 450m - 26.11.2017Impreza zorganizowana przez Fundację Twoja Droga Rozwoju z Krakowa przy wsparciu organizacyjnym Biura Marketingu Miasta Stołecznego Warszawy.
Celem głównym wydarzenia jest szerzenie idei morsowych wyczynów organizowanych w miastach położonych nad rzeką Wisłą, a także aspekt prozdrowotny i proekologiczny.

Była to już druga edycja tego wydarzenia, ale impreza ta jest niejako kontynuacją organizowanej w latach 2011-2015 - przez Krakowski Klub Morsów "Kaloryfer" imprezy: "Przeciąganie Syrenki" w Warszawie.

Gospodarzami dzisiejszego przedsięwzięcia byli: szkółka morsowania Dzielnica Wisła, Beach Bar Aquatica oraz Przystań Aquatica.
Punkt organizacyjny imprezy mieścił się na praskim brzegu Wisły w okolicach warszawskiego ZOO przy Plaży Rusałka Strefa Sportu przy Wybrzeżu Helskim na wysokości ul. Ratuszowej.
Początkowo limit organizacyjny wynosił 30 osób, ale ze względu na duże zainteresowanie zwiększony został do 50.

Start następował na zachodnim brzegu, na Bulwarze Karskiego, tuż poniżej mostu Śląsko-Dąbrowskiego na wysokości Starówki, a meta mieściła się przy piaszczystej plaży poniżej baru Beach Bar Aquatica. Start pierwszej grupy wyznaczony został na godz.12, a na miejsce to uczestnicy byli transportowani łodziami.
Ze względów bezpieczeństwa przeprawa odbywała się w grupach 5-osobowych. Każdy płynący zobowiązany był posiadać bojkę ratowniczą typu Pamela lub asekuracyjną - typu Triathlon. Z uwagi na dość wartki nurt trzeba było także płynąć w płetwach. Dodatkowo imprezę zabezpieczał Stołeczny WOPR.
Po przeprawie ok.godz.14 w Beach Bar Aquatica, nastąpiło rozdanie dyplomów, a także integracja środowiska tym bardziej, że przed naszym pływaniem o godz.11 odbył się również finał coniedzielnych listopadowych kąpieli - szkółki morsowej Dzielnicy Wisła w ramach programu Cztery pory Wisły.

Było pochmurno i trochę wiało. Temperatura powietrza wynosiła 5°C, a wody ok.7°C.
Ze zgłoszonych 50 uczestników w przeprawie wzięło udział 48 osób - w tym 11 kobiet.

Płynąłem w 1 grupie, wraz z 4 osobami z KKM "Kaloryfer". Dzięki doświadczeniu kolegów i koleżanek z naszej drużyny, przyjęta strategia: "kierunek na środkowy filar mostu, pod prąd i ogień!" okazała się bardzo dobra, gdyż na drugi brzeg dopłynęliśmy ze sporym zapasem odległości. Zajęło nam to ok.11 minut i pokonaliśmy dystans 450m (innym grupom wychodziło to różnie).

Nie był to oczywiście wyścig, traktować to należy raczej w kategorii wyzwania i dobrej zabawy, gdzie zwycięzcami są wszyscy uczestnicy niezależnie od tego gdzie "wylądowali", jaki dystans pokonali i ile czasu spędzili w wodzie :).
(Fot.KKM "Kaloryfer", TVP3 Warszawa, Tomasz Sadkowski)

Wzmianka o imprezie z naszym udziałem w TVP3 WarszawaLosowa Fotka
Prognoza pogody dla Małopolski
Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2022
1,999,805 unikalnych wizyt