26 Września 2022 12:25:32
Popłyńmy razem! Zalew Bagry 2020 Kraków, dystans 4km - 26.07.2020
Popłyńmy razem! Zalew Bagry 2020 Kraków, dystans 4km - 26.07.2020Challenge w pływaniu na wodach otwartych (open water).

Wydarzenie zainicjowane przez klubowego kolegę Michała z "Kaloryfera" w ramach wsparcia organizacji Pro Salute (#ProSalute) działającej na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową. Impreza przeprowadzona została w formule koleżeńskiej, pod patronatem Prezesa "Kaloryfera" - Jerzego.

Start główny nastąpił o godz. 10 przy słynnych schodach Krakowskiego Klubu Morsów "Kaloryfer" (na terenie Klubu Żeglarskiego "Horn") lecz później na bieżąco do tego wyzwania dołączały kolejne osoby w zależności od posiadanego wolnego czasu czy innych okoliczności. Dystans jednej pętli wynosił ok.2km, ale niekoniecznie trzeba było płynąć po niej - tym bardziej, że w dniu dzisiejszym ruch żaglówek na akwenie (z racji szkoleń i egzaminów żeglarskich) był dosyć wzmożony. Ze względów bezpieczeństwa każdy z uczestników zobowiązany był płynąć z bojką. Dodatkowo grupę główną ubezpieczał z "wody" kajakarz. W miarę możliwości należało przestrzegać też covid'owych niedogodności.

Zważywszy na okres wakacyjny możliwym było "podpięcie" się pod tą imprezę również innych osób, pływających w innych wodach otwartych chcących wesprzeć fundację Pro Salute.

Pomysłodawca imprezy Michał zobowiązał się przeliczyć każdy przepłynięty kilometr na gotówkę i przekazać ją na konto wspomnianej wcześniej fundacji.

Było słonecznie i upalnie. Temperatura powietrza oscylowała w przedziale 23-30°C

Na starcie stanęło kilkanaście osób, a w całej imprezie wzięła bliżej nieokreślona liczba osób, gdyż tych danych jeszcze brak.

Mój czas brutto 2:25:37 i płynąłem w większości stylem klasycznym - pomysłodawca imprezy zaś - Michał przepłynął 12km, w czasie ok.4 godzin.

Losowa Fotka
Prognoza pogody dla Małopolski
Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2022
1,999,813 unikalnych wizyt