04 Grudnia 2021 14:35:35
"Heboj na Przehybę" - uphill szosowy Gołkowice Górne dystans 12,5km (przewyższenie 810m) - 26.06.2021
"Heboj na Przehybę" - uphill szosowy Gołkowice Górne dystans 12,5km (przewyższenie 810m) - 26.06.2021
"Heboj na Przehybę 2021 już 26 czerwca! To zawody pomagające odróżnić kolarzy od rowerzystów. Startujący zmierzą się na 12-kilometrowej trasie, podczas której pokonają ponad 800 metrów przewyższenia. To podjazd, który każdy miłośnik dwóch kółek musi pokonać choć raz w życiu…
Dystans zawodów to około 12.5 km, ale pokonanie na tym dystansie 824 metrów przewyższenia powoduje, że trasa dłuży się niemiłosiernie.

Ten podjazd nie bierze jeńców. To góra, na którą każdy kolarz powinien choć raz się wspiąć. Ale prawdę mówiąc gdy już raz tego dokonasz poczujesz silną pokusę, aby spróbować ponownie 🙂

Trasa z Gołkowic Górnych na szczyt Przehyby jest trudna, ale piękno okolicznej przyrody, zapach lasu i obłędne widoki wynagradzają trud z nawiązką. Gdy dołożymy do tego wyjątkową atmosferę zmagań otrzymamy zawody będące stałym punktem w kalendarzu startu wielu z Was."
- Takie wizje roztaczali inicjatorzy tego przedsięwzięcia.

Impreza zorganizowana przez Proactive Joanna Ignatowicz przy wsparciu organizacyjnym Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Stary Sącz i Nadleśnictwo Krościenko.

Start wyścigu nastąpił przy kościele w Gołkowicach Górnych, o godzinie 11, a meta znajdowała się na końcu asfaltu przed schroniskiem na Przehybie. W schronisku zaś przeprowadzono dekoracje najlepszych.

Biuro zawodów zlokalizowano w Szkole Podstawowej w Gołkowicach, i czynne było w godz. 8-10.
Co do pogody to w większości deszczowo, a w końcówce także mglisto z przejaśnieniami. Temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.18, a na mecie ok.14°C.

W zawodach sklasyfikowanych zostało 117 osób.

Mój czas 1:07:27 - tym razem nie jestem klasyfikowany w wynikach.
No cóż.. nie chciałem być zbyt wcześnie, zwlekałem z wyjazdem i spóźniłem się do biura zawodów. Niespełna 10 minut i co za tym idzie nie odebrałem pakietu startowego z numerem i chipem. W sumie to po cichu liczyłem na kwadrans akademicki, a tu taki zonk!
No cóż mea culpa!!

Medal uczestnictwa jest, kilka osób wyprzedziłem, do tego jest fotka z trasy, więc czego w takiej sytuacji chcieć więcej.
Planowałem jechać szosówką, ale od pewnego czasu jest kontuzjowana tak więc jednak padło na górala.

(Fot. Izabela Musial PAINformance i Organizatorzy: wyscigrowerowy.pl)Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2021
1,782,949 unikalnych wizyt