11 Sierpnia 2022 07:10:33
Aktualności
X MORDOWNIK - Zawody na orientację, trasa rowerowa TR130 Sułkowice-Bolęcina, dystans 78km
X MORDOWNIK - Zawody na orientację, trasa rowerowa TR130 Sułkowice-Bolęcina, dystans 78kmRajd na orientację (pieszy i rowerowy) zorganizowany przez Kamilę Chrząstowską w osobie kierownika zawodów, Jana Lenczowskiego - projektanta tras pieszych oraz Basię i Grzegorza Czarny - budowniczych tras rowerowych.
W skład zespołu organizacyjnego wchodzili także wolontariusze - m.in. osoby związane z kołem PTTK nr 7 przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Była to już jubileuszowa 10 edycja tej orientacyjnej imprezy.

Areną zawodów tym razem był Beskid Mały, a baza imprezy mieściła się w Sułkowicach-Bolęcinie k,Andrychowa, w Zespole Szkół Samorządowych (ul. Racławicka 188).

Przygotowano 3 trasy piesze: 50km, 25km i rodzinną oraz 2 trasy rowerowe: 50km i 130km (podane dystanse stanowiły oczywiście wartość przybliżoną optymalnych wariantów przy zaliczeniu kompletu punktów kontrolnych).

Co do pogody to w większości słonecznie, a temperatura powietrza na starcie TR130 wynosiła ok.15°C, a w ciągu dnia cieplej bo ponad 20.

W zawodach na wszystkich trasach (nie licząc trasy rodzinnej) sklasyfikowanych zostało z powodzeniem 207 zawodników: piechurów 160, a rowerzystów 47.
· pit dnia 05 września 2021 23:18:00 · Czytaj więcej · 124 czytań · Drukuj
HAWRAN 2021 Rowerowy Rajd na Orientację Piorunka, Beskid Niski, trasa sportowa dystans 78km (przewyższenie 2260) - 10.07.2021
HAWRAN 2021 Rowerowy Rajd na Orientację Piorunka, Beskid Niski, trasa sportowa dystans 78km (przewyższenie 2260) - 10.07.2021Impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Towarzystwo z Beskidu Niskiego przy współudziale grupy rowerowej Bajkers.com.
Nazwa własna imprezy - „Hawran” oznaczająca kruka - czyli jednego ze stałych towarzyszy każdej wycieczki po Beskidzie Niskim. Pomimo prowadzonej klasyfikacji zawodów, głównym celem rajdu było propagowanie walorów krajoznawczych regionu.

Była to 4 edycja tej sportowo-turystycznej imprezy.

Tym razem bazą rajdu była Szkoła Podstawowa w Piorunce, a uczestnicy mieli do wyboru 3 trasy o różnej długości i stopniu trudności (dystans i przewyższenie liczone wg optymalnych wariantów):

Rodzinna - 16km i 290m w górę
Turystyczna- 50km i 1450m w górę
Sportowa - 100km i 3300m w górę

Start Trasy Sportowej nastąpił o godz.8:30, Turystycznej o 9:40, a Rodzinnej o godz. 9:45.

Na starcie trasy sportowej pochmurno, w ciągu dnia momentami z przejaśnieniami, ale przeważało zachmurzenie. Temperatura powietrza na starcie ok.17°C później trochę cieplej powyżej 20°C. Jak dla mnie temperatura optymalna.

Zważywszy na przetaczające się ostatnio przez Polskę fronty atmosferyczne i padający deszcz w przeddzień imprezy ścieżki leśne były pełne błota, zaś strumienie i poziom wody w brodach, które należało przekroczyć były też nieco podwyższone.

W zawodach wzięło udział łącznie 160 osób.
· pit dnia 11 lipca 2021 22:18:00
Czytaj więcej · 135 czytań · Drukuj
"Heboj na Przehybę" - uphill szosowy Gołkowice Górne dystans 12,5km (przewyższenie 810m) - 26.06.2021
"Heboj na Przehybę" - uphill szosowy Gołkowice Górne dystans 12,5km (przewyższenie 810m) - 26.06.2021
"Heboj na Przehybę 2021 już 26 czerwca! To zawody pomagające odróżnić kolarzy od rowerzystów. Startujący zmierzą się na 12-kilometrowej trasie, podczas której pokonają ponad 800 metrów przewyższenia. To podjazd, który każdy miłośnik dwóch kółek musi pokonać choć raz w życiu…
Dystans zawodów to około 12.5 km, ale pokonanie na tym dystansie 824 metrów przewyższenia powoduje, że trasa dłuży się niemiłosiernie.

Ten podjazd nie bierze jeńców. To góra, na którą każdy kolarz powinien choć raz się wspiąć. Ale prawdę mówiąc gdy już raz tego dokonasz poczujesz silną pokusę, aby spróbować ponownie 🙂

Trasa z Gołkowic Górnych na szczyt Przehyby jest trudna, ale piękno okolicznej przyrody, zapach lasu i obłędne widoki wynagradzają trud z nawiązką. Gdy dołożymy do tego wyjątkową atmosferę zmagań otrzymamy zawody będące stałym punktem w kalendarzu startu wielu z Was."
- Takie wizje roztaczali inicjatorzy tego przedsięwzięcia.

Impreza zorganizowana przez Proactive Joanna Ignatowicz przy wsparciu organizacyjnym Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Stary Sącz i Nadleśnictwo Krościenko.

Start wyścigu nastąpił przy kościele w Gołkowicach Górnych, o godzinie 11, a meta znajdowała się na końcu asfaltu przed schroniskiem na Przehybie. W schronisku zaś przeprowadzono dekoracje najlepszych.

Biuro zawodów zlokalizowano w Szkole Podstawowej w Gołkowicach, i czynne było w godz. 8-10.
Co do pogody to w większości deszczowo, a w końcówce także mglisto z przejaśnieniami. Temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.18, a na mecie ok.14°C.

W zawodach sklasyfikowanych zostało 117 osób.
· pit dnia 26 czerwca 2021 23:18:00
Czytaj więcej · 155 czytań · Drukuj
Narodowy Bieg Stulecia VII Górski Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany 2020 Skawina - 20.06.2020 (bieg przeniesiony z dn.11.11.2021)
Narodowy Bieg Stulecia VII Górski Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany 2020 Skawina - 20.06.2020 (bieg przeniesiony z dn.11.11.2021)Impreza biegowa zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" w Skawinie przy współpracy z Gminą Skawina , Gminą Mogilany, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Gimnazjum nr 1 w Skawinie oraz Szkołę Podstawową w Mogilanach.

Celem głównym imprezy było uczczenie 102 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w dniu 11 listopada 1918 roku, po długim 123-letnim okresie zaborów. Rozbiorów Polski dokonali ówcześni sąsiedzi Rzeczpospolitej tj. Rosja, Prusy i Austria - i jak wiemy z lekcji historii kolejne aneksje ziem polskich przeprowadzone zostały w latach: 1772, 1793 i 1795 roku.

Z uwagi na lockdown termin biegu przenoszony dwukrotnie. Pierwotnie bieg miał się odbyć w święto Niepodległości 11 listopada, potem proponowany termin to 3 maja, a koniec końców stanęło na dniu dzisiejszym.

Bieg ten współfinansowany był ze środków Gminy Skawina, Gminy Mogilany i Powiatu Krakowskiego, a także wielu innych lokalnych sponsorów. Sponsorem głównym była firma Nowoczesne Produkty Aluminiowe w Skawinie.
Bieg odbył się na terenie dwóch sąsiednich podkrakowskich Gmin: Skawina i Mogilany.

Start nastąpił o godz. 12:00 sprzed Gimnazjum nr1 w Skawinie przy ul.Witosa 4.
Trasa biegu o nawierzchni asfaltowej przy zamkniętym ruchu samochodowym. Droga widokowa, pełna zakrętów, pofałdowana o długości 8km, przy różnicy wzniesień ok.200m.
Meta zlokalizowana była przy Rynku w Mogilanach, a poczęstunek, dekoracje i loteria przeprowadzone zostały w przylegającym do rynku parku dworskim.

Temperatura na starcie wynosiła ok.30°C i było słonecznie. Odczuwalnie przy asfalcie momentami pewnie koło 50 stopni, tak więc było gorąco, ale na szczęście momentami trochę też wiało. Na trasie zlokalizowanych zostało kilka kurtyn wodnych i punktów z wodą.

W Biegu z powodzeniem wzięły udział 163 osoby.
· pit dnia 20 czerwca 2021 22:50:00
Czytaj więcej · 142 czytań · Drukuj
1000 Aniołów o wschodzie słońca na Bagrach Kraków, dystans 567m - 1.06.2021
1000 Aniołów o wschodzie słońca na Bagrach  Kraków, dystans 567m - 1.06.2021"Dzień Dziecka to święto wszystkich nas! Zapraszamy do wspólnego wejścia do wody, gdy pierwszy promień słońca wzejdzie zza horyzontu. Każdy we własnym zakresie i w swojej przestrzeni. Wszyscy połączeni intencją wolności dziecka w sobie. Zjednoczeni w Morzu Aniołów.
Wydarzenie jest w całości imprezą charytatywną. Akcja wspomoże finansowo fundację Hospicjum Pomorze Dzieciom, organizację której przesłanie mówi: „Jeśli nie masz wpływu na to, by dołożyć kolejny dzień do swojego życia, to dołóż więcej życia do każdego dnia, w którym żyjesz.”
Wchodzimy do wody by energetycznie urodzić się na nowo, by nasza głowa uwolniła się i wspierała dobre myśli, dobre połączenia i umiała odnaleźć sens w byciu tak po prostu.
Każdy wchodząc do wody realizuje swój osobisty plan a nasza wspólna energia powoduje, że jesteśmy połączeni sercem i wolnością."


Tyle tytułem wstępu ze strony dzisiejszego wydarzenia na Bagrach czyli Krakowskiego Klubu Morsów "Kaloryfer".
· pit dnia 01 czerwca 2021 17:19:00
Czytaj więcej · 153 czytań · Drukuj
I Bieg Pamięci Zamknięcia Lasów Kraków, dystans 4,5km - 3.04.2021
I Bieg Pamięci Zamknięcia Lasów Kraków, dystans 4,5km - 3.04.2021Wydarzenie charytatywne zorganizowane przez: Biegam bo mnie ludzkość wqrwia, Fundację Coś Dobrego, Rebel Runners Club i Wirtualne Biegi.
Impreza zorganizowana w sposób wirtualny i indywidualny na cześć wprowadzonego w zeszłym roku twardego lockdown'u skutkującego m.in. zamknięciem lasów, parków i innych terenów zielonych.

Bo w końcu nawet dziecko wie, że las i puszcza jest naturalnym siedliskiem najsławnieszego od roku wirusa odpowiedzialnego za światową pandemię.
Tam też mikrob mutuje i namnaża się w sposób niekontrolowany niczym reakcja łańcuchowa.
Wiadomym jest, że naturalną odporność na wszelkiego rodzaju infekcje najlepiej buduje się - nie poprzez ruch na "słońcu" i świeżym powietrzu, ale najlepiej będąc zamkniętym przez rok w domu i z dala od innych ludzi.
Co do epidemii to każdy indyk, kura, krowa, norka czy też baran doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jedynym słusznym antidotum na zarazę nie jest leczenie, ale wybicie lub wyszczepienie całościowe stada.

Tu zaś krótka migawka z ubiegłorocznego wiekopomnego ogłoszenia zakazu wstępu do lasu w TVP1.

Dochód z tego niecodziennego wirtualnego biegu ma zostać przekazany na konto Fundacji Coś Dobrego zajmującej się m.in. pomocą dzieciom osieroconym i dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji rodzinnej oraz materialnej, a także wyrównywaniem ich szans.

Więcej informacji o samym biegu zawarta została w odezwie Organizatorów:

"I BIEG PAMIĘCI ZAMKNIĘCIA LASÓW
Bieg trwa....do końca świata, albo wszelkich zamknięć

W pierwszą rocznicę leśnego lockdown'u, w przededniu ogłoszenia siedemnastego zwycięstwa nad pandemią i czternastego zamknięcia gospodarki.
W miesiącu w którym obchodzimy rocznicę totalnej zmiany naszego życia i wielkiego zdziwienia tym, że ZŁO jest w lesie...

ogłaszamy

I BIEG PAMIĘCI ZAMKNIĘCIA LASÓW

zakaz wstępu? - PAMIĘTAMY!

CO NALEŻY ZROBIĆ? ILE PRZEBIEC?

Celem numer jeden jest PAMIĘĆ o lesie :)
Celem numer dwa jest PAMIĘĆ o tym, że w lesie jest super!
Celem numer trzy jest PAMIĘĆ o tym, że ktoś kiedyś powiedział, że do lasu wchodzić nie wolno.

Celem numer cztery jest spędzenie aktywnie w lesie minimum 30 minut.
Celem numer pięć jest podczas tego czasu spróbować przebiec tyle ile jesteście w stanie. Jak będą to dwa kilometry - super, jak cztery - fantastycznie, jak zrobicie więcej niż 5 km = KOSMOS!

Podsumowując:
Najważniejszy celem jest ruch w lesie, każda aktywność wśród zielonych drzew będzie na wagę złota, a w tym wypadku na medal i wszystko to co wybierzecie w pakietach startowych.

POWODZENIA!"


Na traskę w Lesie Tynieckim wyruszyłem o godz 16:21. Temperatura powietrza wynosiła 7°C i było słonecznie.
· pit dnia 04 kwietnia 2021 10:54:41
Czytaj więcej · 217 czytań · Drukuj
GPK Individual Race Stage #5/5 Kraków Tradycyjna Piątka, dystans 5,7km - 28.03.2021
GPK Individual Race Stage #5/5 Kraków Tradycyjna Piątka, dystans 5,7km - 28.03.2021Finałowa edycja cyklu Grand Prix Krakowa w biegach górskich (jak się okazało) rozegrana jednak w całości, w sposób indywidualny.

5 etap GPK odbył się w czasie 2 dni tj. w sobotę i niedzielę (27-28.03 br.).
Podobnie jak we wcześniejszych wyzwaniach wymogiem bycia sklasyfikowanym było przesłanie organizatorom (sekcji Bno krakowskiego klubu WKS "Wawel") pliku gpx z przebiegniętą trasą, a poszczególne trasy były oznakowane.

Dla przypomnienia zawodnicy w tym cyklu mieli dziś możliwość rywalizacji na trasach:
PRZYJAZNA TRÓJKA - bieg na 3,7km
TRADYCYJNA PIĄTKA - bieg na 5,7km
AMBITNA JEDENASTKA - bieg na 11,6km
HARDA DWUDZIESTKA TRÓJKA - bieg na 23,2km

Co do mego dzisiejszego biegu to na trasę wyruszyłem dokładnie o godz.14:35.

Było słonecznie i wietrznie. Temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.10°C. Ścieżki w większości lekko wilgotne z paroma standardowo błotnistymi miejscami.

W wydarzeniu na wszystkich trasach wzięło udział ? osób.
· pit dnia 28 marca 2021 21:16:00
Czytaj więcej · 236 czytań · Drukuj
GPK Individual Race Stage #4/5 Kraków Tradycyjna Piątka, dystans 5,7km - 7.03.2021
GPK Individual Race Stage #4/5 Kraków Tradycyjna Piątka, dystans 5,7km - 7.03.2021Kolejna edycja cyklu Grand Prix Krakowa w biegach górskich rozgrywana w dalszym ciągu w sposób indywidualny.

GPK Individual Race Stage 4 odbywał się w czasie 2 dni tj. w sobotę i niedzielę (6-7.03 br.).
Podobnie jak we wcześniejszych wyzwaniach wymogiem bycia sklasyfikowanym było przesłanie Organizatorom pliku gpx z przebiegniętą trasą, a poszczególne trasy były oznakowane.

Dla przypomnienia zawodnicy w tym cyklu mieli dziś możliwość rywalizacji na trasach:
PRZYJAZNA TRÓJKA - bieg na 3,7km
TRADYCYJNA PIĄTKA - bieg na 5,7km
AMBITNA JEDENASTKA - bieg na 11,6km
HARDA DWUDZIESTKA TRÓJKA - bieg na 23,2km

Co do mego dzisiejszego biegu to na trasę wyruszyłem dokładnie o godz.8:44.

Było słonecznie, temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.0°C. Trasa w większości sucha, a tradycyjnie mokre miejsca były jeszcze o tej porze zmrożone, na zbiegu Polany Radości zaś także zalegało trochę ubitego i również zmrożonego śniegu, tak więc warunki aż predysponowały do bicia "życiówek".

W wydarzeniu na wszystkich trasach wzięło udział 349 osób.
· pit dnia 07 marca 2021 18:19:00
Czytaj więcej · 162 czytań · Drukuj
"Morsy przepływają Wisłę Opatowiec 2021" - przepłynięcie Wisły (przy ujściu Dunajca) Opatowiec dystans 600m - 6.02.2021
"Morsy przepływają Wisłę Opatowiec 2021" - przepłynięcie Wisły (przy ujściu Dunajca) Opatowiec dystans 600m - 6.02.2021Impreza morsowa zorganizowana przez: Fundację Twoja Droga Rozwoju w Krakowie, Fundację Morsy Wołomin w Kobyłce przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Opatowiec.

Punkt organizacyjny imprezy znajdował się na lewym brzegu Wisły przy przystani promowej łączącej Opatowiec (w województwie świętokrzyskim) i Ujście Jezuickie (w województwie małopolskim).
Wydarzenie polegało na przepłynięciu Wisły wpław w typowym morsowym oporządzeniu. Do przepłynięcia pozostawał odcinek ok.600m.
Start następował po stronie Ujścia Jezuickiego jeszcze w wodach Dunajca - gdyż właśnie w tym miejscu Dunajec ma swe ujście w Wiśle. Przeprawa pierwszej grupy wyznaczona została na godz.11, a na miejsce to uczestnicy dowożeni byli promem.

Ze względów bezpieczeństwa spływ odbywał się w grupach max.5-osobowych i każdy płynący zobowiązany był płynąć z bojką ratowniczą (typu Pamela lub asekuracyjną, typu Triathlon). Z uwagi na nurt, wiry, itp. wymogiem organizacyjnym było także płynąć w płetwach. Oprócz zabezpieczeń osobistych przeprawę dodatkowo asekurował krakowski WOPR oraz miejscowa OSP.

Meta znajdowała się kilkaset metrów w dół Wisły po stronie Opatowca na wysokości Karczmy "W starym młynie". Tam to w wiacie przy nabrzeżu można było się przebrać i rozgrzać przy palącym się ognisku.
Natomiast poczęstunek, okolicznościowe medale, dyplomy i integracja uczestników nastąpiła w punkcie organizacyjnym przy przeprawie promowej.

Z ciekawostek: Opatowiec to obecnie najmniejsze miasto w Polsce, przynajmniej pod względem liczby ludności. Wg stanu na dzień 1 stycznia br. - miasteczko zamieszkuje zaledwie 338 osób.
Opatowiec uzyskał prawa miejskie w 2019 roku, lecz w przeszłości już je posiadał - dokładnie to w latach 1271-1869. Był wtenczas miastem przynależnym do opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Stąd też zapewne pochodzi nazwa miejscowości.
Podczas zaborów, po Powstaniu Styczniowym jednak, Opatowiec wraz z wieloma innymi miastami Królestwa Polskiego na mocy ukazów carskich, w roku 1869 utracił prawa miejskie i dopiero uproszczona procedura w 2019 zmieniła na powrót ten status.


Podczas spływu słonecznie, temperatura powietrza wynosiła ok. -1°C, a wody: w Dunajcu 2,3°C, w Wiśle zaś 3,5°C i podczas imprezy trochę wiało. Dunajec bardziej rześki - może dlatego, że w swym dolnym biegu rzeka trochę spowalnia?
Z uwagi na ostatnią odwilż i nagłe roztopy poziom wody w Wiśle był nieco podwyższony, tak więc i nurt był silniejszy niż zazwyczaj.
Organizator zamierza przeprowadzić jeszcze 2 przeprawy: za 2 tygodnie w Spytkowicach k.Zatora oraz w marcu przesuniętą imprezę ze stycznia - w Kazimierzu Dolnym.

W imprezie wzięło udział 38 osób.
· pit dnia 07 lutego 2021 16:00:00
Czytaj więcej · 323 czytań · Drukuj
Losowa Fotka
Prognoza pogody dla Małopolski
Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2022
1,931,949 unikalnych wizyt