24 May 2019 18:59:29
Aktualności
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #32 Bieńczyce Kraków, trasa Terminator dystans sprint 2km - 7.06.2018
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #32 Bieńczyce Kraków, trasa Terminator dystans sprint 2km - 7.06.2018Kraków City Race Rozgrzewka to cykl popołudniowo-wieczornych biegów na orientację rozgrywanych w różnych częściach Krakowa organizowanych obecnie przez sekcję biegów na orientację klubu WKS Wawel, Firmę LIMAMAPS, Akademicki Klub Imprez na Orientację PTTK oraz krakowską grupę pasjonatów biegu na orientację.

Impreza organizowana jest pod hasłem: "Poznaj zakamarki Krakowa z mapą!" - tak więc co zawody odkrywana jest inna dzielnica miasta.
Biegi te kierowane są do osób o różnym stopniu zaawansowania. W rezultacie oferowane są zawsze trzy trasy o różnym stopniu trudności: Terminator, Czeladnik i Mistrz (ich nazwy zasięgnięte zostało od kariery mieszczanina ze średniowiecznych czasów).

Dzisiaj impreza obejmowała 2 osiedla: Osiedle Strusia, Osiedle Kalinowe, a także rozdzielające je Błonia Bieńczyckie.
Bazą zawodów był Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka na os. Kalinowym 18.

Start interwałowy co 30 sekund począwszy od godz.18:30. Kolejność zaliczania punktów kontrolnych narzucona i obowiązkowa, limit na wszystkie trasy wynosił 1 godzinę, a parametry tras przedstawiały się następująco:

TERMINATOR - 2km (3km po wariancie) - 11PK
CZELADNIK - 3km (4km po wariancie) - 15PK
MISTRZ - 4,2km (5,5km po wariancie) - 19PK

Było pogodnie słonecznie i bardzo ciepło bo ok.25°C.
Na wszystkich trasach wystartowało dziś łącznie 116 osób, z czego pozytywnie sklasyfikowanych zostało osób 112.
· pit dnia 10 June 2018 17:18:00 · Czytaj więcej · 208 czytań · Drukuj
II Tour de Silesia - ultramaraton kolarski Godów, dystans Klasyczny 600km - 26-27.05.2018
II Tour de Silesia - ultramaraton kolarski Godów, dystans Klasyczny 600km - 26-27.05.2018Druga edycja ultramaratonu szosowego przeprowadzanego w formie jazdy NON-STOP na dwóch dystansach: Klasyk 600km (przewyższenie 6900m) i Mini 350km (przewyższenie 4100m).
Wydarzenie to zainicjowane i zorganizowane zostało przez trzech kolegów - kolarzy amatorów: Pawła Pieczkę, Sebastiana Dusika i Krystiana Juraszka przy współudziale innych sponsorów i podmiotów m.in. przez firmę BikeSystem z Rybnika i Gminę Godów.
W tym roku impreza ta powiązana została także ze 100 letnią rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.
O ile w zeszłorocznej edycji wyścig przeprowadzony został w bezpośredniej bliskości Śląska, tak w tym znaczna część trasy przeprowadzona została w większym oddaleniu, od tego regionu, a nawet poza granicami naszego kraju.
Trasa ultramaratonu była nie oznaczona i została jedynie udostępniona mapa z zaznaczoną obowiązkową trasą przejazdu w postaci tracku GPS w różnych formatach.
Na pokonanie obu dystansów ustanowione zostały limity czasowe: dla Klasyka 36 godzin, a dla Mini 37 godzin.

Do szczytu Pradziada w Wysokich Jesionikach (w Sudetach wschodnich) oba dystanse miały tę samą trasę. Granicę pokonywało się w miejscowości Owsiszcze. Następnie trasa prowadziła przez takie miasta jak Opava i Bruntal. Od tego miejsca teren systematycznie zaczynał się wznosić, a krajobraz stawał się coraz bardziej górski. Na parkingu przed właściwym podjazdem na Pradziada uczestnicy mogli liczyć na bufet (woda, drożdzówki i batony). Na szczycie Pradziada (1492mnpm) kolarze mieli już na liczniku ok. 132km. Po zjeździe, zawodnicy z dystansu Klasycznego musieli objechać jeszcze górę od południowo-zachodniej strony przez Rymarov, Klepacov, Rapotin i pokonać lokalne serpentyny przez Dlouhe Strane i Cervenohorskie Sedlo. Podjazdy bardzo długie i niekiedy bardzo strome - zjazdy bajeczne, długie, a także bardzo widokowe.

Uczestnicy z dystansu Mini podążali zaś skrótem po wschodniej stronie masywu Pradziada do miejscowości Bela pod Pradziadem, by dalej dołożyć jeszcze trochę przewyższeń i kilometrów w rejonie miejscowości Hermanovice. Potem obie trasy spotykały się na punkcie żywieniowym już po polskiej stronie granicy - w Prudniku, gdzie funkcjonował także przepak. Druga możliwość pozostawienia swych rzeczy była również na miejscu startu w Godowie.
W Prudniku dystanse wynosiły odpowiednio: Mini 212km i Klasyk 275km. Od tamtego miejsca trasa była nieco łatwiejsza. Po połowie trasy, pojawiał się jeszcze opolski "rodzynek" wzniosów - w postaci Góry św. Anny. Do Godowa już łatwy odcinek drogi - tam kolarze z dystansu Mini kończyli maraton, a zawodnicy z dystansu klasycznego mieli do pokonania, na deser jeszcze pętlę w Beskidy, liczącą 200km.
Do Międzybrodzia teren lekko pofałdowany, ale potem zaczynały się znów góry. Końcowe kilometry z Ustronia znowu bardziej pofałdowane. Potem jeszcze przed Godowem kilkukilometrowy ponowny przejazd przez Czechy i meta.

Start zawodników następował w grupach 8-9 osobowych począwszy od godz.7, w odstępach 5-minutowych. Najpierw startowali zawodnicy z dystansu Mini, a później uczestnicy dystansu klasycznego. Na samym końcu wystartowała tzw.Grupa Śmierci tj. najlepsi zawodnicy z dystansu długiego. Ze względów organizacyjnych impreza została zorganizowana w formie rajdu i wszyscy zobowiązani byli jechać "po śladzie". Każdy zawodnik zaopatrzony został także w nadajnik GPS mający na celu kontrolę i monitoring jej uczestników. Z uwagi jednak na to, że urządzenia te często się "wieszały" nie zawsze było to możliwe.

Co do pogody to w sobotę od rana słonecznie, ciepło i zarazem dość wietrznie. Temperatura na starcie wynosiła ok.20°C. Potem w zależności od dystansu zawodnicy załapali się (lub nie) na deszcz na podjeździe na Pradziada. Noc jasna i ciepła ok.10°C, księżyc przed pełnią do tego nad ranem lokalne mgły i zamglenia. W niedzielę od rana słonecznie i im później tym cieplej ok.23-25°C, a w Beskidach od Międzybrodzia także parno i burzowo.

Na obu dystansach w imprezie wzięło udział łącznie 198 osób z czego pozytywnie sklasyfikowanych zostało 166 osób (w Klasyku wystartowały 62 osoby - ukończyło osób 44, zaś w Mini wystartowały 136 osoby, a ukończyło osób 122).
· pit dnia 04 June 2018 11:19:00
Czytaj więcej · 256 czytań · Drukuj
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #31 Dolina Wilgi Kraków, trasa Mistrz dystans sprint 6km - 23.05.2018
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #31 Dolina Wilgi Kraków, trasa Mistrz dystans sprint 6km - 23.05.2018Kraków City Race Rozgrzewka to cykl popołudniowo-wieczornych biegów na orientację rozgrywanych w różnych częściach Krakowa organizowanych obecnie przez sekcję biegów na orientację klubu WKS Wawel, Firmę LIMAMAPS, Akademicki Klub Imprez na Orientację PTTK oraz krakowską grupę pasjonatów biegu na orientację.

Impreza organizowana jest pod hasłem: "Poznaj zakamarki Krakowa z mapą!" - tak więc co zawody odkrywana jest inna dzielnica miasta.
Biegi te kierowane są do osób o różnym stopniu zaawansowania. W rezultacie oferowane są zawsze trzy trasy o różnym stopniu trudności: Terminator, Czeladnik i Mistrz (ich nazwy zasięgnięte zostało od kariery mieszczanina ze średniowiecznych czasów).

Dzisiaj impreza obejmowała osiedle bloków mieszkalnych przy ul. Lipińskiego, osiedle domów jednorodzinnych Cegielniana oraz tereny zielone położone wzdłuż rzeki Wilgi.

Bazą zawodów była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 151 im.Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul.Wacława Lipińskiego 2.

Start interwałowy co 30 sekund począwszy od godz.18:30. Kolejność zaliczania punktów kontrolnych narzucona i obowiązkowa, limit na wszystkie trasy wynosił 1 godzinę, a parametry tras przedstawiały się następująco:

TERMINATOR - 2,1km (3,1km po wariancie) - 13PK
CZELADNIK - 3,3km (4,5km po wariancie) - 17PK
MISTRZ - 4,2km (5,7km po wariancie) - 19PK

Było pogodnie słonecznie i bardzo ciepło bo ok.25°C.
Na wszystkich trasach wystartowały dziś łącznie 102 osoby, z czego pozytywnie sklasyfikowanych zostało osób 94.
· pit dnia 24 May 2018 06:17:00
Czytaj więcej · 278 czytań · Drukuj
VII Bieg Turystyki Przygodowej Koniczynka Trail Marathon 2018, Ojców dystans 21,3km - 11.05.2018
VII Bieg Turystyki Przygodowej Koniczynka Trail Marathon 2018, Ojców dystans 21,3km - 11.05.2018Kolejna edycja tego jakże klimatycznego biegu górskiego organizowanego przez Wydział Turystyki Przygodowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie - na dystansach: maratonu i półmaratonu. Impreza organizowana jest w Ojcowie na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Start tradycyjnie rozpoczął się z lekkim poślizgiem ok.godz.9:30 przy zaprzyjaźnionym Barze "Sąspówka".
Trasa 'Koniczynki' wiedzie m.in. doliną Prądnika, doliną Sąspowską oraz po okolicznych skalistych, wapiennych wzgórzach: po Górze Okopy, Złotej Górze, nieopodal ruin ojcowskiego zamku, po starym parku zdrojowym niegdysiejszego uzdrowiska Ojcowa, po Górze Chełmowej i przez Bramę Krakowską. Trasa bardzo widokowa i bardzo urozmaicona. Zarówno z mozolnymi podejściami - tak i z karkołomnymi zbiegami. Nawierzchnia w większej części terenowa, kamienista, pełna kamiennych schodów, korzeni, a także trochę asfaltu.

Pomimo braku wpisowego w biegu tym każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową koszulkę, na bufecie do dyspozycji woda jurajska - zaś na mecie pamiątkowy drewniany medal ręcznej roboty (napisy wypalane ręcznie). Tym razem na awersie przedstawiona została tytułowa trójlistna koniczynka.
W tym roku też finiszerzy mogli liczyć na poczęstunek: piwo - własnego sumptu jednego z koniczynkowych zawodników - Burego. Czyżby tym samym nastała nowa świecka tradycja? :)

W imprezie tej uczestnicy do wyboru mają dwa dystanse: maraton (tj.3x środkowa pętla) i półmaraton (1x środkowa pętla) reszta trasy taka sama dla obu dystansów. Przewyższenie na dłuższej trasie wynosi ok.1300m, na krótszej ok.600m.
Dziś bardzo ciepło, na starcie słonecznie przy temperaturze powietrza ok.25°C. Z biegiem czasu zaczęło się też trochę chmurzyć. Poza tym trochę wiało, a trasa sucha.
W sumie na obu dystansach zadeklarowane dystanse ukończyło 136 osób (maraton - 32, a półmaraton - 104 osoby).
· pit dnia 11 May 2018 20:57:02
Czytaj więcej · 316 czytań · Drukuj
V Gminny Bieg Konstytucji 3-go Maja Rdzawa dystans 4,4km - 1.05.2018
V Gminny Bieg Konstytucji 3-go Maja Rdzawa dystans 4,4km - 1.05.2018Wydarzenie okolicznościowe z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Bieg zorganizowany został przez Kierownika Gminnej Świetlicy w Trzcianie, pod patronatem Wójta Gminy Trzciana - gminy położonej w południowej części powiatu bocheńskiego, u podnóża Beskidu Wyspowego.

Trasa biegu pofałdowana, widokowa o nawierzchni asfaltowej i gruntowej. Na bieg składał się ok.2 kilometrowy asfaltowy podbieg, potem wypłaszczenie i kawałek drogi gruntowej przez las, a na koniec bardzo stromy asfaltowy zbieg. Do pokonania był też strumień po kładce lub jak kto wolał przez bród po betonowych oślizgłych płytach.

Impreza przeprowadzona została w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów i osoby starsze (17+). Oprócz biegu zorganizowano również marszobieg na krótszym dystansie, a start obu dystansów nastąpił o godz.16.

Było bardzo ciepło, gdyż temperatura powietrza na starcie wynosiła ponad 25°C - było słonecznie, i trochę wietrznie.
Trasa biegu była zabezpieczona przez Policję - z zamkniętym ruchem samochodowym, a pomiar czasu elektroniczny dzięki uprzejmości firmy timing4u.pl
Bieg zakończony został ciepłym poczęstunkiem w postaci kiełbasek z grilla.
W biegu wystartowały 52 osoby.
· pit dnia 04 May 2018 10:03:18
Czytaj więcej · 271 czytań · Drukuj
Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2019
1,283,021 unikalnych wizyt