19 September 2019 19:33:27
Aktualności
VII Bieg Turystyki Przygodowej Koniczynka Trail Marathon 2018, Ojców dystans 21,3km - 11.05.2018
VII Bieg Turystyki Przygodowej Koniczynka Trail Marathon 2018, Ojców dystans 21,3km - 11.05.2018Kolejna edycja tego jakże klimatycznego biegu górskiego organizowanego przez Wydział Turystyki Przygodowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie - na dystansach: maratonu i półmaratonu. Impreza organizowana jest w Ojcowie na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Start tradycyjnie rozpoczął się z lekkim poślizgiem ok.godz.9:30 przy zaprzyjaźnionym Barze "Sąspówka".
Trasa 'Koniczynki' wiedzie m.in. doliną Prądnika, doliną Sąspowską oraz po okolicznych skalistych, wapiennych wzgórzach: po Górze Okopy, Złotej Górze, nieopodal ruin ojcowskiego zamku, po starym parku zdrojowym niegdysiejszego uzdrowiska Ojcowa, po Górze Chełmowej i przez Bramę Krakowską. Trasa bardzo widokowa i bardzo urozmaicona. Zarówno z mozolnymi podejściami - tak i z karkołomnymi zbiegami. Nawierzchnia w większej części terenowa, kamienista, pełna kamiennych schodów, korzeni, a także trochę asfaltu.

Pomimo braku wpisowego w biegu tym każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową koszulkę, na bufecie do dyspozycji woda jurajska - zaś na mecie pamiątkowy drewniany medal ręcznej roboty (napisy wypalane ręcznie). Tym razem na awersie przedstawiona została tytułowa trójlistna koniczynka.
W tym roku też finiszerzy mogli liczyć na poczęstunek: piwo - własnego sumptu jednego z koniczynkowych zawodników - Burego. Czyżby tym samym nastała nowa świecka tradycja? :)

W imprezie tej uczestnicy do wyboru mają dwa dystanse: maraton (tj.3x środkowa pętla) i półmaraton (1x środkowa pętla) reszta trasy taka sama dla obu dystansów. Przewyższenie na dłuższej trasie wynosi ok.1300m, na krótszej ok.600m.
Dziś bardzo ciepło, na starcie słonecznie przy temperaturze powietrza ok.25°C. Z biegiem czasu zaczęło się też trochę chmurzyć. Poza tym trochę wiało, a trasa sucha.
W sumie na obu dystansach zadeklarowane dystanse ukończyło 136 osób (maraton - 32, a półmaraton - 104 osoby).
· pit dnia 11 May 2018 20:57:02 · Czytaj więcej · 383 czytań · Drukuj
V Gminny Bieg Konstytucji 3-go Maja Rdzawa dystans 4,4km - 1.05.2018
V Gminny Bieg Konstytucji 3-go Maja Rdzawa dystans 4,4km - 1.05.2018Wydarzenie okolicznościowe z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Bieg zorganizowany został przez Kierownika Gminnej Świetlicy w Trzcianie, pod patronatem Wójta Gminy Trzciana - gminy położonej w południowej części powiatu bocheńskiego, u podnóża Beskidu Wyspowego.

Trasa biegu pofałdowana, widokowa o nawierzchni asfaltowej i gruntowej. Na bieg składał się ok.2 kilometrowy asfaltowy podbieg, potem wypłaszczenie i kawałek drogi gruntowej przez las, a na koniec bardzo stromy asfaltowy zbieg. Do pokonania był też strumień po kładce lub jak kto wolał przez bród po betonowych oślizgłych płytach.

Impreza przeprowadzona została w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów i osoby starsze (17+). Oprócz biegu zorganizowano również marszobieg na krótszym dystansie, a start obu dystansów nastąpił o godz.16.

Było bardzo ciepło, gdyż temperatura powietrza na starcie wynosiła ponad 25°C - było słonecznie, i trochę wietrznie.
Trasa biegu była zabezpieczona przez Policję - z zamkniętym ruchem samochodowym, a pomiar czasu elektroniczny dzięki uprzejmości firmy timing4u.pl
Bieg zakończony został ciepłym poczęstunkiem w postaci kiełbasek z grilla.
W biegu wystartowały 52 osoby.
· pit dnia 04 May 2018 10:03:18
Czytaj więcej · 294 czytań · Drukuj
VIII Klasyk Beskidzki - wyścig szosowy Łosie k.Gorlic dystans 60km - 1.05.2018
VIII Klasyk Beskidzki - wyścig szosowy Łosie k.Gorlic dystans 60km - 1.05.2018Wyścig szosowy zorganizowany przez gorlicki Klub Kolarski Grupetto Gorlice, przy wsparciu Sklepu rowerowego "Ostre Koło" w Gorlicach i Gminę Ropa.
Trasa poprowadzona została w terenie pagórkowatym Beskidu Niskiego, na obszarze Łemkowszczyzny i prowadząca (w pewnym oddaleniu) wokół jeziora Klimkowskiego. Trasa po części okrężna - jeden z odcinków wiodący m.in.przez Uście Gorlickie pokonywany był dwukrotnie.

Miejsce startu jak i biuro zawodów mieściło się w miejscowości Łosie, przy Barze "Pstrąg u Eda".
Start wspólny, honorowy nastąpił ok.godz.10:30, zaś ostry na pierwszym podjeździe - po przejechaniu ok.5km. Wyścig przeprowadzony został z zamkniętym ruchem samochodowym.

Trasa bardzo widokowa i urozmaicona. Charakteryzowała się wieloma podjazdami i zjazdami, a jakość nawierzchni z reguły dobra.
Meta mieściła się w Kunkowej, na szczycie długiego i w końcówce bardzo stromego podjazdu, więc i na finiszu lajtowo nie było.

Co do pogody to było bardzo ciepło jak na maj bo ok.25°C. Poza tym wiało mocno, momentami wręcz gwałtownie więc szczególnie na zjazdach wypadało zachowywać zdrowy rozsądek.
W wyścigu wystartowały 494 osoby.
· pit dnia 03 May 2018 16:00:00
Czytaj więcej · 295 czytań · Drukuj
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #30 Żabiniec Kraków, trasa Mistrz dystans 6km - 19.04.2018
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #30 Żabiniec Kraków, trasa Mistrz dystans 6km - 19.04.2018Kraków City Race Rozgrzewka to cykl popołudniowo-wieczornych biegów na orientację rozgrywanych w różnych częściach Krakowa organizowanych obecnie przez sekcję biegów na orientację klubu WKS Wawel, Firmę LIMAMAPS, Akademicki Klub Imprez na Orientację PTTK oraz krakowską grupę pasjonatów biegu na orientację.

Impreza organizowana jest pod hasłem: "Poznaj zakamarki Krakowa z mapą!" - tak więc co zawody odkrywana jest inna dzielnica miasta.
Biegi te kierowane są do osób o różnym stopniu zaawansowania. W rezultacie oferowane są zawsze trzy trasy o różnym stopniu trudności: Terminator, Czeladnik i Mistrz (ich nazwy zasięgnięte zostało od kariery mieszczanina ze średniowiecznych czasów).

Dzisiaj impreza zlokalizowana była na osiedlu Żabiniec i w okolicach. Teren zawodów
obejmował nowe bloki na Żabińcu oraz stare osiedle przy ul. Siemaszki. Od południa i
wschodu ograniczony torami kolejowymi, od zachodu ulicą Prądnicką, a od północy ruchliwą ulicą Opolską.

Bazą zawodów był Zespół Szkół nr 5 (Gimnazjum nr 13) im. św. Brata Alberta–Adama Chmielowskiego, zlokalizowany przy ul. Mackiewicza 15.

Start interwałowy co 30 sekund począwszy od godz.18:30. Kolejność zaliczania punktów kontrolnych narzucona i obowiązkowa, limit na wszystkie trasy wynosił 1 godzinę, a parametry tras przedstawiały się następująco:

TERMINATOR - 2,5km (3,4km po wariancie) - 13PK
CZELADNIK - 3,5km (4,5km po wariancie) - 16PK
MISTRZ - 4,9km (6,5km po wariancie) - 19PK

Dzień pogodny słoneczny i ciepły, temperatura powietrza wynosiła ponad 20°C.
Na wszystkich trasach wystartowało dziś łącznie 94 osób, z czego pozytywnie sklasyfikowanych zostało osób 86.
· pit dnia 19 April 2018 23:18:00
Czytaj więcej · 262 czytań · Drukuj
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #29 Kurdwanów Kraków, sprint nocny trasa Mistrz dystans 7km - 23.03.2018
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #29 Kurdwanów Kraków, sprint nocny trasa Mistrz dystans 7km - 23.03.2018Kraków City Race Rozgrzewka to cykl popołudniowo-wieczornych biegów na orientację rozgrywanych w różnych częściach Krakowa organizowanych obecnie przez sekcję biegów na orientację klubu WKS Wawel, Firmę LIMAMAPS, Akademicki Klub Imprez na Orientację PTTK oraz krakowską grupę pasjonatów biegu na orientację.

Impreza organizowana jest pod hasłem: "Poznaj zakamarki Krakowa z mapą!" - tak więc co zawody odkrywana jest inna dzielnica miasta.
Biegi te kierowane są do osób o różnym stopniu zaawansowania. W rezultacie oferowane są zawsze trzy trasy o różnym stopniu trudności: Terminator, Czeladnik i Mistrz (ich nazwy zasięgnięte zostało od kariery mieszczanina ze średniowiecznych czasów). Młodsi zawodnicy lub mniej wprawni mają możliwość startu w tych zawodach także w parach.

Zawody te odbywają się zazwyczaj w czwartki lecz czasami, tak jak dzisiaj także w piątki. Związane to jest z otwarciem sezonu 2018 w Biegu na Orientację i planowanymi na jutrzejszą sobotę i niedzielę zawodami z cyklu Grand Prix Małopolski w BnO w Starym Olkuszu i Nawojowej Górze.

"Rozgrzewka" organizowana jest od marca 2014 roku i do dzisiejszego dnia przeprowadzonych zostało ich już 28. Jak widać na załączonym obrazku (po prawej) z rozegranych dotychczas edycji - mapa Krakowa powoli zapełnia się, ale po "białych plamach" widać też że Organizatorzy mają jeszcze spore pole do popisu.
W tym roku planowanych jest łącznie sześć edycji: cztery na wiosnę i dwie na jesieni.
Kolejna jubileuszowa już bo 30-ta "Rozgrzewka" organizowana będzie w czwartek 19 kwietnia na Żabińcu.


Wracając do dzisiejszych zawodów to impreza zlokalizowana była tym razem na południu Krakowa, na terenie osiedla Kurdwanów. Teren urozmaicony, lekko pofałdowany - ograniczony został ulicami: Herberta, Witosa i Stojałowskiego.

Bazą etapu była Szkoła Podstawowa nr 149 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Bujaka 15.
Start interwałowy co 30 sekund począwszy od godz.18:30. Kolejność zaliczania punktów kontrolnych narzucona i obowiązkowa, limit na wszystkie trasy wynosił 1 godzinę, a parametry tras przedstawiały się następująco:

Trasa A TERMINATOR - 13 PK, 3.0 km (po optymalnym wariancie)
Trasa B CZELADNIK - 16 PK, 5.4 km (po optymalnym wariancie)
Trasa C MISTRZ – 20 PK 6.5 km (po optymalnym wariancie)

Wieczór pogodny, a temperatura powietrza wynosiła ok.2°C. Chodniki i ulice suche natomiast trawniki w większości mokre i miejscowo dość błotniste.
Na wszystkich trasach wystartowały dziś łącznie 96 osoby, z czego pozytywnie sklasyfikowanych zostało osób 89.
· pit dnia 24 March 2018 01:38:29
Czytaj więcej · 256 czytań · Drukuj
Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2019
1,318,936 unikalnych wizyt