23 Września 2021 17:53:26
Aktualności
Tynieckie trasy na czas zarazy Tyniec trasa nr3 dystans 4,7km - 24.04.2020
Tynieckie trasy na czas zarazy Tyniec trasa nr3 dystans 4,7km - 24.04.2020W związku z panującą w dalszym ciągu światową epidemią koronawirusa COVID-19 imprezy sportowe zostały wstrzymane, odwołane lub przesunięte na bliżej nieokreślony termin.

W Polsce od 20 kwietnia (po 3-tygodniowym zakazie wstępu m.in. do lasów, parków, plaż i bulwarów - obostrzenia zostały lekko złagodzone i dopuszczone zostało indywidualne uprawianie sportu w celach rekreacyjnych).

Na kanwie tego Sekcja Biegów na Orientację krakowskiego klubu WKS "Wawel" opracowała i rozstawiła kilkanaście tras biegowych o różnym stopniu trudności oraz długości mających na celu zaktywizowanie swych zawodników oraz sympatyków tej dyscypliny sportowej do aktywności na świeżym powietrzu (oczywiście zgodnych z obowiązującymi w dalszym ciągu zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i Minista Zdrowia).

Mapy te udostępnione zostały publicznie na stronie internetowej sekcji BnO.

Obecnie trasy rozstawione są w m.in. w lesie tynieckim (Podgórki Tynieckie) lecz oprócz lasu tynieckiego trasy tworzone były w lesie zabierzowskim i w lesie Bronaczowa.

Punkty kontrolne w terenie - zamiast tradycyjnych jaskrawych lampionów zostały oznaczone biało-zieloną skromną taśmą, co znacznie utrudnia odszukanie punktów w terenie.

Potencjalni chętni muszą jedynie wydrukować wybraną przez siebie mapę, wyposażyć się w kompas - i w drogę

Nie są to oczywiście zawody, z całą oprawą, a raczej trening pokonywany w pojedynkę bądź rodzinnie, ale jak to w powiedzeniu: na bezrybiu i rak ryba, więc nie ma co wybrzydzać w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Co do pogody to słonecznie i w południe o której rozpocząłem bieganie było 20 °C.
· pit dnia 24 kwietnia 2020 16:51:23 · Czytaj więcej · 315 czytań · Drukuj
IMPREZA ODWOŁANA ! - VI Krakowski Spływ Morsów Kraków, pływanie z bojką w płetwach Wisłą - 15.03.2020
IMPREZA ODWOŁANA ! - VI Krakowski Spływ Morsów Kraków, pływanie z bojką w płetwach Wisłą - 15.03.2020W obliczu światowej epidemii związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 oraz ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce wiele imprez masowych (w tym sportowych) zostało odwołanych, wstrzymanych lub przesuniętych na inny termin.

Los ten spotkał również planowany na wczorajszą niedzielę VI Krakowski Spływ Morsów organizowany przez Krakowski Klub Morsów "Kaloryfer". Tym samym oficjalny klubowy sezon morsowy także uległ drastycznemu i nagłemu skróceniu.

Co będzie dalej czas pokaże, ale w miarę możliwości zaleca się ograniczać kontakty międzyludzkie i przestrzegać zasad podanych w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
· pit dnia 16 marca 2020 12:03:00
Czytaj więcej · 363 czytań · Drukuj
VIII Grand Prix Krakowa w biegach górskich #5/5 Kraków, Wielki Finał - Tradycyjna Piątka dystans 5,7km - 1.03.2020
VIII Grand Prix Krakowa w biegach górskich #5/5 Kraków, Wielki Finał - Tradycyjna Piątka dystans 5,7km - 1.03.2020Finałowa piąta edycja odbywającego się od 8 lat cyklu terenowych biegów górskich po Lasku Wolskim organizowanych przez sekcję biegów na orientację krakowskiego klubu WKS "Wawel".

Zawodnicy w tej edycji mieli możliwość rywalizacji na trasach:
PRZYJAZNA TRÓJKA - bieg na 3,7km
TRADYCYJNA PIĄTKA - bieg na 5,7km
AMBITNA JEDENASTKA - bieg na 11,6km
HARDA DWUDZIESTKA TRÓJKA - bieg na 23,2km
NORDIC WALKING - marsz na 3,7km
BIEGI DLA DZIECI - bieg na 1,1km

Start i meta zawodów zlokalizowane były przy parkingu na ul.Leśnej, a biuro zawodów mieściło się w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 72 przy al.Modrzewiowej i oddalonej od startu o ok.400m.

Od kilku lat z uwagi na dużą liczbę zawodników i mnogość dystansów godziny startów zostały podzielone i przedstawiały się one następująco:
9:00 – Bieg dla dzieci
9:45 – Harda Dwudziestka Trójka i Tradycyjna Piątka
11:00 – Przyjazna Trójka
11:05 – Nordic Walking
12:00 – Ambitna Jedenastka

Było wiosennie, pogodnie i raczej pochmurnie. Temperatura powietrza na starcie i podczas biegu wynosiła ok.7-8°C.

Trasa Tradycyjnej Piątki w większości sucha, za wyjątkiem północnych ścieżek i wąwozu przed Wesołą Polaną, która o dziwo nie była nawet dziś zbytnio błotnista jak to kiedyś bywało.
Po biegach przeprowadzone zostały dekoracje najlepszych w ostatniej edycji, a także pierwszych trójek w klasyfikacji generalnej w rozbiciu na poszczególne kategorie wiekowe.

W biegach na wszystkich trasach sklasyfikowanych zostało łącznie 1019 osób.
· pit dnia 01 marca 2020 15:41:00
Czytaj więcej · 371 czytań · Drukuj
IISA Polish Champs - VI Otwarte Mistrzostwa Polski w Zimowym Pływaniu SILESIA WINTER SWIMMING 2020 Katowice dystans 750m - 22.02.2020
IISA Polish Champs - VI Otwarte Mistrzostwa Polski w Zimowym Pływaniu SILESIA WINTER SWIMMING 2020 Katowice dystans 750m - 22.02.2020Zawody w zimowym pływaniu zorganizowane przez katowicki Klub Sportowy Silesia Winter Swimming przy współudziale Miasta Katowice i innych firm czy sponsorów. Zawody przeprowadzone zostały w Dolinie 3 Stawów na kąpielisku miejskim - stawie Szlomiok, a partnerem organizacyjnym imprezy był czeski klub pływacki z Pragi - Plavecký Klub Otužilců Praha, w którym to klubie rozpoczynali swe pierwsze zimowe pływacie "kroki" organizatorzy dzisiejszej imprezy.

Impreza rozpoczęła się o godz.8 startem w Pucharze Świata na dystansie 1000m, wchodzącej w skład ligi IISA (International Ice Swimming). Później od ok. godziny 12 przeprowadzone zostały IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski na dystansach: 100, 250, 500, 750 i 1000m wchodzące jednocześnie w skład Czeskiego Pucharu.

Były to międzynarodowe zawody i do Katowic zjechali się m.in.przedstawiciele: Argentyny, Holandii, Hong Kongu, Irlandii, Niemiec, RPA, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch lecz najliczniejszą grupą prócz Polaków stanowili Czesi.

Trasa na dystansach wyższych niż 100m prowadziła po kwadracie w "lewą stronę" dookoła bramki pomiaru czasu i 3 boi, gdzie jedno okrążenie wynosiło ok.250m (na podstawie czasów i odczytów gps zawodników okazało się jednak, że trasa była z lekka niedoszacowana).

W zależności od liczebności zawodników na danym dystansie byli oni puszczani na trasę w grupach dziesięcio- czy kilkunastoosobowych, a pomiar czasu przeprowadzany zostałł elektronicznie.
Dodatkowo Ci najbardziej twardzi z twardych zawodników mieli możliwość sprawdzenia się na zakończenie imprezy na dodatkowym dystansie 1000m w ramach konkurencji Extreme Ice Combo Winter Swimmer 2x1000m (pierwszy kilometr z rana i drugi na zakończenie imprezy).
Konkurencję tę ukończyło 34 śmiałków, w tym 12 kobiet - spośród których zresztą, aż dwie znalazły się na podium w kategorii Open Combo.

W trakcie trwania zawodów w większości było pochmurno lecz im później tym bardziej pogodnie i nawet słonecznie. Temperatura powietrza wynosiła z rana ok.3°C (z uwagi jednak na duży wiatr odczuwalnie mniej bo -4°C). Temperatura wody zaś: rano 4°C, a w trakcie rywalizacji 4,4°C.

Po pływaniu zawodnicy mogli rozgrzać się w ogrzewanym namiocie, w kadzi z ciępłą/ gorącą wodą czy też w saunie i na bieżąco mogli liczyć na gorące napoje i poczęstunek.

W imprezie na wszystkich dystansach sklasyfikowane zostały 204 osoby.
· pit dnia 22 lutego 2020 20:22:00
Czytaj więcej · 424 czytań · Drukuj
XIII Przeciąganie Smoka przez Wisłę Kraków przepłynięcie Wisły wpław dystans 120m - 26.01.2020
XIII Przeciąganie Smoka przez Wisłę Kraków przepłynięcie Wisły wpław dystans 120m - 26.01.2020Flagowa impreza morsowa organizowana przez Krakowski Klub Morsów "Kaloryfer" w Krakowie nawiązująca do legendy o Smoku Wawelskim.

Wydarzenie rozpoczęło się na Rynku Głównym o godz.11, gdzie pod "Adasiem" nastąpiła tradycyjnie sesja fotograficzna. Po hejnale z wieży Bazyliki Mariackiej uczestnicy przemaszerowali barwnym korowodem ulicami: Grodzką i Bernardyńską - pod Wawel gdzie kiedyś - u stóp zamku - w jaskini gnieździł się straszliwy smok. Tu po raz wtóry - pod wizerunkiem owego gada zrobione zostały pamiątkowe fotki. Pokrótce już udaliśmy się kilkadziesiąt metrów dalej nad Wisłę, na Bulwar Czerwieński (przy moście Grunwaldzkim) do centrum imprezy gdzie ok.godz.11:30 miało miejsce oficjalne rozpoczęcie imprezy.

Przeprawa polegała na przepłynięciu Wisły z zachodniego brzegu na brzeg wschodni gdzie mieściło się centrum wydarzenia. Do pokonania był dystans ok. 120m. Udział w tej imprezie nie miał charakteru wyścigu, a morsowego wyczynu i samej czystej przyjemności z pokonywania rzeki w tym miejscu i o tej porze roku - do tego w tak licznym morsowym gronie.

Na miejsce startu uczestnicy udawali się we własnym zakresie przechodząc/ przebiegając po moście Grunwaldzkim (w większości w strojach kąpielowych, w klapkach, w szlafrokach, czy polarach).
Ze względów bezpieczeństwa każdy uczestnik zobowiązany był do płynięcia z bojką asekuracyjną. Płynąć można było w płetwach, w czapkach, rękawiczkach, butach neoprenowych lub też bez tych akcesoriów, a styl płynięcia dowolny.
Przeprawa asekurowana była przez krakowski WOPR i wszyscy pływacy zostali sprawdzeni przez Policję pod kątem trzeźwości.

Co do temperatury powietrza to rano na minusie lecz w miarę upływu czasu ociepliło się do ok.2°C. Początkowo było mglisto i pochmurno lecz z upływem czasu bardziej słonecznie. Co do wody to oczywiście rześka bo ok.3,7°C.

Start pierwszej honorowej sztafety wyznaczony został na godz.12 i grupa ta symbolicznie przeciągała Wisłą tytułowego bohatera owego morsowego wydarzenia - Smoka Wawelskiego w postaci pływającej smoczycy o poczciwym imieniu Matylda.

Tym razem zaszczytu tego dostąpiła grupa rzeszowskich morsów z klubu "Sopelek".

Po rundzie honorowej Wisłę pokonywały kolejne kilku lub kilkunastoosobowe grupy.

W trakcie całej imprezy wszyscy mogli liczyć na suty kaloryferowy poczęstunek. Na mecie każdy uczestnik dostawał pamiątkowy medal, a potem można było się także pokrzepić grochówką czy różnorakimi nalewkami, m.in."Oddechem Matyldy". Po przeprawie oprócz namiotów uczestnicy mogli też skorzystać z mobilnej sauny.

Po właściwej imprezie na pobliskiej przycumowanej do brzegu barce - w restauracji "Arkadia" zaś miał miejsce okolicznościowy obiad i następowała dalsza integracja środowiska tym bardziej, że w przeprawie wzięli udział m.in. przedstawiciele kilkunastu klubów morsowych z różnych zakątków Polski.
Na zakończenie imprezy rozdane zostały dyplomy uczestnictwa i każdy mógł liczyć na przysłowiowy uścisk dłoni prezesa, kluby natomiast otrzymały okolicznościowe puchary.

W przeprawie wzięły udział 93 osoby z 20 klubów morsowych. Najmłodszą uczestniczką była 11-letnia Julia z "Białego Misia" w Jastrzębiu Zdroju, a najstarszym uczestnikiem 78-letni Zdzisław z naszego "Kaloryfera".

Pod linkiem film z imprezy autorstwa członka klubu "Na koniec Świata".
· pit dnia 26 stycznia 2020 18:18:00
Czytaj więcej · 345 czytań · Drukuj
XVI Krakowski Bieg Sylwestrowy Kraków, Smocza Piątka dystans 5km - 31.12.2019
XVI Krakowski Bieg Sylwestrowy Kraków, Smocza Piątka dystans 5km - 31.12.2019Kolejna edycja Krakowskiego Biegu Sylwestrowego zainicjowanego przed laty przez Krakowski Klub Biegacza "Dystans". W biegu tym rywalizacja sportowa połączona jest także z zabawą biegową, gdyż bieg ten jest swoistym biegiem przebierańców.

Obecnie impreza ta współorganizowana jest oprócz "Dystansu" również przez Gminę Miejską Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym dochód z imprezy ma zostać przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej "Schola Cordis".

Podobnie jak w zeszłym roku start i meta zlokalizowana była na Małym Rynku, a potem trasa wiodła przez Rynek Główny, ulicę Floriańską i dalej plantami obok Teatru im.Juliusza Słowackiego, aż pod Wawel gdzie następowało rozdzielenie tras. Na lewo w kierunku bulwarów wiślanych kierowani byli zawodnicy Radosnej Dziesiątki, a uczestnicy Smoczej Piątki na prawo by plantami okrążyć Rynek Główny i ponownie wbiec w ulicę Floriańską by po chwili zahaczyć o Rynek Główny i wkrótce zakończyć swój bieg na Małym Rynku.
Biuro Zawodów mieściło się tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Św. Marka 34.

Start biegów nastąpił w samo południe - było pochmurno i bardzo wietrznie, a temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.3°C.

Oba dystanse ukończyło łącznie 1990 osób (Radosną Dziesiątkę osób 920, a Smoczą Piątkę osób 1070).
· pit dnia 31 grudnia 2019 15:18:00
Czytaj więcej · 386 czytań · Drukuj
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #41 Grzegórzki Kraków, sprint nocny trasa Czeladnik dystans 5,3km - 12.12.2019
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #41 Grzegórzki Kraków, sprint nocny trasa Czeladnik dystans 5,3km - 12.12.2019Kraków City Race Rozgrzewka to cykl popołudniowo-wieczornych biegów na orientację rozgrywanych w różnych częściach Krakowa organizowanych obecnie przez sekcję biegów na orientację klubu WKS Wawel, Firmę LIMAMAPS i krakowską grupę pasjonatów biegu na orientację.

Impreza organizowana jest pod hasłem: "Poznaj zakamarki Krakowa z mapą!" - tak więc co zawody odkrywana jest inna dzielnica miasta.
Biegi te kierowane są do osób o różnym stopniu zaawansowania. W rezultacie oferowane są zawsze trzy trasy o różnym stopniu trudności: Terminator, Czeladnik i Mistrz (ich nazwy zasięgnięte zostało od kariery mieszczanina ze średniowiecznych czasów).

Dzisiaj impreza zagościła na Grzegórzkach, a teren zawodów zawarty został pomiędzy Aleją Pokoju, ulicą Grzegórzecką, a rzeką Wisłą.
Baza zawodów zaś mieściła się w Katolickim Domu Kultury im. ks. kardynała Sapiehy przy ul.Stefana Bobrowskiego 6.

Start interwałowy co 30 sekund począwszy od godz.18:30. Kolejność zaliczania punktów kontrolnych narzucona i obowiązkowa, limit na wszystkie trasy wynosił 1 godzinę, a parametry tras przedstawiały się następująco:

TERMINATOR 2,3km (po wariancie 3,1km) - 12PK
CZELADNIK 3,9km (po wariancie 5,3km) - 17PK
MISTRZ 4,7km (po wariancie 6,7km) - 19PK

Wieczór ciemny, a temperatura powietrza ok. 0°C.

Na wszystkich trasach wystartowały dziś łącznie 91 osoby, z czego pozytywnie sklasyfikowanych zostało osób 84.
· pit dnia 29 listopada 2019 09:18:00
Czytaj więcej · 255 czytań · Drukuj
Losowa Fotka
Moje ostatnie aktywności rowerkowe - i nie tylko
Prognoza pogody dla Małopolski
Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2021
1,746,219 unikalnych wizyt