18 Kwietnia 2024 02:09:52
Moje plany startowe
Aktualności
X Cracovia Maraton Kraków, dystans 42,195km - 17.04.2011
X Cracovia Maraton Kraków, dystans 42,195km  - 17.04.2011Do kolejnego rekordu należy doliczyć dzisiejszą frekwencję na X Jubileuszowym Cracovia Maratonie. Na dystansie głównym 42.195m wystartowało ok. 3400 biegaczy z czego bieg ukończyło 3200 osób. Rywalizację zdominowali maratończycy z Kenii. Maraton wygrał 26-letni Kenijczyk Cosmas Keyva Mutuku, który ten dystans przebiegł w czasie 2:12:20.
Najlepszy z Polaków, krakowianin Andrzej Lachowski zajął 13 miejsce z rezultatem 2:25:58.
Pogoda dopisała: było ciepło - miejscami słoneczne , miejscami pochmurnie. Trasa tradycyjnie prowadziła z Błoń, przez Rynek Główny, bulwarami do Nowej Huty na Plac Centralny, dalej powrót bulwarami wiślanymi, ponownie okrążenie Błoń i meta.

(Na filmiku moje zmagania począwszy od ok. 33km)
· pit dnia 17 kwietnia 2011 19:44:12 · Czytaj więcej · 1315 czytań · Drukuj
IV Półmaraton Dąbrowski Dąbrowa Górnicza, dystans 21,097km - 3.04.2011
IV Półmaraton Dąbrowski Dąbrowa Górnicza, dystans 21,097km - 3.04.2011Dziś w Dąbrowie Górniczej odbył się bieg na dystansie 21,1km. Trasa wiodła z przedmieść Dąbrowy, z dzielnicy Ujejsce, potem wzdłuż malowniczych jezior Pogorii - IV i III, aż do centrum miasta. Trasa w większej części płaska z kilkoma pagórkami. Meta zlokalizowana była przy hali sportowo-widowiskowej.
Aura dopisała - było, ciepło i słonecznie, - dopisała również frekwencja. W półmaratonie wzięło udział ok. 750 osób, z czego ukończyło 734 zawodników i zawodniczek.
W biegach towarzyszących wystartowało także kilkaset dzieci i młodzieży, min. w samym "Biegu Skrzata" wystartowało ponad 400 przedszkolaków!
· pit dnia 03 kwietnia 2011 23:13:34
Szosowa Jazda Indywidualna Na Czas "Puchar Jaksy" Miechów , dystans 10km - 26.03.2011
Szosowa Jazda Indywidualna Na Czas "Puchar Jaksy" Miechów , dystans 10km - 26.03.2011Dzisiaj w miejscowości Jaksice pod Miechowem odbyła się szosowa czasówka na dystansie 10km zorganizowana przez prężnie działającą Sekcję Rowerową Miechowskiego Domu Kultury.
W imprezie wzięło udział 40 osób, startujących w dwuminutowych odstępach. Trasa lekko pofałdowana z łącznym przewyższeniem ok.160m poprowadzona przez kilka wiosek z jednym konkretnym podjazdem (na zakończenie).
Aura typowo wiosenna i przeplatana: najpierw sucho, potem padający deszcz ze śniegiem, zimno i wietrznie.
· pit dnia 26 marca 2011 21:07:30
III Bieg Ku Rogatemu Ranczu Zabierzów, dystans 8,15km - 27.02.2011
III Bieg Ku Rogatemu Ranczu Zabierzów, dystans 8,15km - 27.02.2011Trzeci już raz odbył się ten sympatyczny bieg przełajowy po zabierzowskim lesie. Dystans tego biegu wynosi 8,15 km, a przewyższenie ok.360m.
Trasa wiedzie na poły asfaltowymi, w połowie gruntowymi ścieżkami.
Aura dopisała - było słonecznie i mroźnie. Trasa w przeważającej części pokryta była śnieżnym puchem. Bieg ukończyło 270 osób (spośród 300 zgłoszonych i opłaconych).
· pit dnia 27 lutego 2011 13:20:22
Stare ale jare - czyli jak to drzewiej bywało

Swego czasu - w roku 2009 - nazajutrz po przebiegnięciu Gorce Maratonu, w ramach rozgrzewki wystartowałem sobie w wyścigu XC Bike Cup Decathlon w Lasku Wolskim.

Pech chciał, że w połowie pierwszego kółka zerwałem łańcuch. Nie zraziłem się tym jednak, nie poddałem się i kolejne półtorej pętli pokonałem pół na pół na piechotę, pół na pół na rowerku.

Wiem niektórzy powiedzą, że to niepoważne i nieprofesjonalne, ale ja już tak mam bom amator i leszcz jest.

A warto było kontynuować bo zjazdy były bajeczne i co dla mnie najważniejsze uratowałem się wtedy przed DNF-em, a zdublowany zostałem dopiero na 2 okrążeniu.