23 Września 2021 16:18:40
Aktualności
GPK Individual Race Stage #4/5 Kraków Tradycyjna Piątka, dystans 5,7km - 7.03.2021
GPK Individual Race Stage #4/5 Kraków Tradycyjna Piątka, dystans 5,7km - 7.03.2021Kolejna edycja cyklu Grand Prix Krakowa w biegach górskich rozgrywana w dalszym ciągu w sposób indywidualny.

GPK Individual Race Stage 4 odbywał się w czasie 2 dni tj. w sobotę i niedzielę (6-7.03 br.).
Podobnie jak we wcześniejszych wyzwaniach wymogiem bycia sklasyfikowanym było przesłanie Organizatorom pliku gpx z przebiegniętą trasą, a poszczególne trasy były oznakowane.

Dla przypomnienia zawodnicy w tym cyklu mieli dziś możliwość rywalizacji na trasach:
PRZYJAZNA TRÓJKA - bieg na 3,7km
TRADYCYJNA PIĄTKA - bieg na 5,7km
AMBITNA JEDENASTKA - bieg na 11,6km
HARDA DWUDZIESTKA TRÓJKA - bieg na 23,2km

Co do mego dzisiejszego biegu to na trasę wyruszyłem dokładnie o godz.8:44.

Było słonecznie, temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.0°C. Trasa w większości sucha, a tradycyjnie mokre miejsca były jeszcze o tej porze zmrożone, na zbiegu Polany Radości zaś także zalegało trochę ubitego i również zmrożonego śniegu, tak więc warunki aż predysponowały do bicia "życiówek".

W wydarzeniu na wszystkich trasach wzięło udział 349 osób.
· pit dnia 07 marca 2021 18:19:00 · Czytaj więcej · 82 czytań · Drukuj
"Morsy przepływają Wisłę Opatowiec 2021" - przepłynięcie Wisły (przy ujściu Dunajca) Opatowiec dystans 600m - 6.02.2021
"Morsy przepływają Wisłę Opatowiec 2021" - przepłynięcie Wisły (przy ujściu Dunajca) Opatowiec dystans 600m - 6.02.2021Impreza morsowa zorganizowana przez: Fundację Twoja Droga Rozwoju w Krakowie, Fundację Morsy Wołomin w Kobyłce przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Opatowiec.

Punkt organizacyjny imprezy znajdował się na lewym brzegu Wisły przy przystani promowej łączącej Opatowiec (w województwie świętokrzyskim) i Ujście Jezuickie (w województwie małopolskim).
Wydarzenie polegało na przepłynięciu Wisły wpław w typowym morsowym oporządzeniu. Do przepłynięcia pozostawał odcinek ok.600m.
Start następował po stronie Ujścia Jezuickiego jeszcze w wodach Dunajca - gdyż właśnie w tym miejscu Dunajec ma swe ujście w Wiśle. Przeprawa pierwszej grupy wyznaczona została na godz.11, a na miejsce to uczestnicy dowożeni byli promem.

Ze względów bezpieczeństwa spływ odbywał się w grupach max.5-osobowych i każdy płynący zobowiązany był płynąć z bojką ratowniczą (typu Pamela lub asekuracyjną, typu Triathlon). Z uwagi na nurt, wiry, itp. wymogiem organizacyjnym było także płynąć w płetwach. Oprócz zabezpieczeń osobistych przeprawę dodatkowo asekurował krakowski WOPR oraz miejscowa OSP.

Meta znajdowała się kilkaset metrów w dół Wisły po stronie Opatowca na wysokości Karczmy "W starym młynie". Tam to w wiacie przy nabrzeżu można było się przebrać i rozgrzać przy palącym się ognisku.
Natomiast poczęstunek, okolicznościowe medale, dyplomy i integracja uczestników nastąpiła w punkcie organizacyjnym przy przeprawie promowej.

Z ciekawostek: Opatowiec to obecnie najmniejsze miasto w Polsce, przynajmniej pod względem liczby ludności. Wg stanu na dzień 1 stycznia br. - miasteczko zamieszkuje zaledwie 338 osób.
Opatowiec uzyskał prawa miejskie w 2019 roku, lecz w przeszłości już je posiadał - dokładnie to w latach 1271-1869. Był wtenczas miastem przynależnym do opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Stąd też zapewne pochodzi nazwa miejscowości.
Podczas zaborów, po Powstaniu Styczniowym jednak, Opatowiec wraz z wieloma innymi miastami Królestwa Polskiego na mocy ukazów carskich, w roku 1869 utracił prawa miejskie i dopiero uproszczona procedura w 2019 zmieniła na powrót ten status.


Podczas spływu słonecznie, temperatura powietrza wynosiła ok. -1°C, a wody: w Dunajcu 2,3°C, w Wiśle zaś 3,5°C i podczas imprezy trochę wiało. Dunajec bardziej rześki - może dlatego, że w swym dolnym biegu rzeka trochę spowalnia?
Z uwagi na ostatnią odwilż i nagłe roztopy poziom wody w Wiśle był nieco podwyższony, tak więc i nurt był silniejszy niż zazwyczaj.
Organizator zamierza przeprowadzić jeszcze 2 przeprawy: za 2 tygodnie w Spytkowicach k.Zatora oraz w marcu przesuniętą imprezę ze stycznia - w Kazimierzu Dolnym.

W imprezie wzięło udział 38 osób.
· pit dnia 07 lutego 2021 16:00:00
Czytaj więcej · 227 czytań · Drukuj
GPK #1/5 January Individual Race Kraków Tradycyjna Piątka, dystans 5,7km - 24.01.2021
GPK #1/5 January Individual Race Kraków Tradycyjna Piątka, dystans 5,7km - 24.01.2021Po trzymiesięcznym wyczekiwaniu na stosowne "okienko" w pandemicznych obostrzeniach, po przeprowadzeniu listopadowych i grudniowych biegów: November i December Challenge w wersji "korespondencyjnej" - Organizatorzy Grand Prix Krakowa w biegach górskich czyli: Sekcja Biegów na Orientację krakowskiego klubu WKS "Wawel" w końcu zdecydowała się na rozpoczęcie cyklu.

Pierwsza edycja jednak podobnie jak 2 wcześniejsze biegowe wyzwania również została przeprowadzona w sposób indywidualny. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że kolejne 4 biegi (skumulowane w 2 miesiącach) odbędą się w bardziej przyjaznych okolicznościach i przynajmniej po części będzie możliwa bezpośrednia rywalizacja między zawodnikami.

GPK #1/5 January Individual Race odbywał się w czasie 2 dni tj. w sobotę i niedzielę (23-24.01 br.).
Podobnie jak we wcześniejszych wyzwaniach wymogiem bycia sklasyfikowanym było przesłanie Organizatorom pliku gpx z przebiegniętą trasą.
W odróżnieniu od wcześniejszych 2 biegów tym razem poszczególne trasy były oznakowane.

Dla przypomnienia zawodnicy w tym cyklu mieli dziś możliwość rywalizacji na trasach:
PRZYJAZNA TRÓJKA - bieg na 3,7km
TRADYCYJNA PIĄTKA - bieg na 5,7km
AMBITNA JEDENASTKA - bieg na 11,6km
HARDA DWUDZIESTKA TRÓJKA - bieg na 23,2km

Kolejne biegi mają następować zgodnie z harmonogramem, ale jak będzie to najbliższa przyszłość pokaże bo obecne czasy
są dość nieprzewidywalne.

Co do mego dzisiejszego biegu to na trasę wyruszyłem wczesnym popołudniem ok. godz.13:30.

Było słonecznie, temperatura powietrza podczas biegu wynosiła ok.3°C, na trasie zalegało dużo błota, miejscami lód, a na zbiegu Polany Radości również duże ilości topniejącego śniegu.

W wydarzeniu wzięły udział 303 osoby.
· pit dnia 25 stycznia 2021 19:18:00
Czytaj więcej · 117 czytań · Drukuj
II Runda Pucharu Polski w Zimowym Pływaniu Wyścig Dwóch Mostów - Open Water Winter Swimming Głogów, Odra - Zatoka Kolegiacka dystans 500m [540m] - 20.12.2020
II Runda Pucharu Polski w Zimowym Pływaniu Wyścig Dwóch Mostów - Open Water Winter Swimming Głogów, Odra - Zatoka Kolegiacka dystans 500m [540m] - 20.12.2020Wyścig Dwóch Mostów to zimowa impreza pływacka zorganizowana przez Akademię Prostych Pleców w Głogowie, przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Instruktorów Pływania, Centrum Sportowego: Głogowski Triathlon oraz Głogowskich Obiektów Usługowych.

Zawody odbyły się w rzece Odrze, na odcinku Zatoki Kolegiackiej od drogowego mostu Tolerancji do mostu kolejowego na dystansach: 50, 100, 200, 500 i 1000m. Bazą imprezy zaś była przystań żeglarska Marina Głogów.
Oprócz Pucharu Polski rozegrane zostały Mistrzostwa Dolnego Śląska w zimowym pływaniu oraz wyłonieni zostali mistrzowie Głogowa na dystansie 50m.

Dystanse krótsze tj. 50, 100 i 200m przeprowadzone zostały na tymczasowych pięciu torach (25m) ustawionych w poprzek kanału natomiast dystanse 500 i 1000m na pętli między dwoma bojami oddalonymi od siebie o ok.250m. Boja dalsza zlokalizowana była bliżej ujścia do Odry przy moście kolejowym. W sumie trasa miała trochę więcej metrów, ale jak na Open Water to w granicach tolerancji. Na torach zawodnicy rywalizowali w grupkach do 5 osób, natomiast na dłuższych 500 i 1000 w grupach ok.10 osobowych (było 12 sędziów).

Rywalizacje przeprowadzono od dystansów najkrótszych, aż do koronnego czyli 1 kilometra.
Płynąć można było w myśl zasady obowiązującej przy pokonywaniu wpław Kanału La Manche - czyli jedynie w slipkach (stroju), okularkach i pojedynczym czepku pływackim.

W odróżnieniu od koryta głównego Odry nurt w zatoce był minimalny. Pomiar temperatury przed rywalizacją wskazał wartości: woda 2,9°C, powietrze -3°C i podczas rywalizacji w większości było słonecznie.

W zawodach wzięło udział łącznie 110 osób. Największą popularnością cieszył się dystans 500m - 31 osób, potem dystans 100m - 23 osoby, następnie najkrótszy 50m - 20 osób, kolejny to 200m - 19 osób, a koronny dystans 1km wybrało 17 osób.

Film z imprezy glogow.info.pl
· pit dnia 21 grudnia 2020 20:18:00
Czytaj więcej · 214 czytań · Drukuj
GPK November Challenge Kraków - Ambitna Jedenastka dystans 11,2km - 20.11.2020
GPK November Challenge Kraków - Ambitna Jedenastka dystans 11,2km - 20.11.2020W związku z pandemiczną sytuacją w kraju oraz wprowadzonymi obostrzeniami w obecnym czasie zawody biegowe i rowerowe zostały wstrzymane. Planowane Wielkie otwarcie IX edycji Grand Prix Krakowa w biegach górskich mające się odbyć w dniu 15 listopada również zostało odwołane.

Dalej jednak dopuszczalny jest sport indywidualny w lasach, czy na świeżym powietrzu.

Na kanwie tego i wychodząc naprzeciw swym zawodnikom Organizatorzy tego cyklu tj. Sekcja Biegów na Orientację krakowskiego klubu WKS "Wawel" zainicjowała "korespondencyjne" biegi pn November Challenge, czyli rywalizację indywidualną na trasach GPK.

Dla przypomnienia zawodnicy w tym cyklu mają możliwość rywalizacji na trasach:
PRZYJAZNA TRÓJKA - bieg na 3,7km
TRADYCYJNA PIĄTKA - bieg na 5,7km
AMBITNA JEDENASTKA - bieg na 11,6km
HARDA DWUDZIESTKA TRÓJKA - bieg na 23,2km

Rywalizacja w wyzwaniu na tych trasach możliwa jest do końca listopada i na wszystkich dystansach prowadzone są klasyfikacje.
By być ujętym w wynikach należy przesłać na adres mailowy Organizatorów GPK track z przebiegniętą traską.

Wielkie otwarcie IX edycji cyklu Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich planowane jest obecnie w grudniu, ale jak będzie zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej^.

Co do mego dzisiejszego biegu to na trasę Ambitnej Jedenastki wyruszyłem o godz.10:22*.

Było słonecznie, temperatura powietrza podczas biegu wynosiła ok.5°C i trochę wiało. Warunki w Lasku Wolskim jak na listopad bardzo dobre. Trasa sucha i w sumie panują obecnie wymarzone warunki do bicia życiówek. Trochę błota zalegało oczywiście w standardowym miejscu czyli na zbiegu Polany Radości.

Na trasie niewielu spacerowiczów, na mecie - chwilę po mnie przybiegł zawodnik zmagający się z Hardą Dwudziestką Trójką, dzięki czemu mam fotkę z mety.
----------------------------------

Edytowano 7.12.2020

W rywalizacji (wg ostatecznych wyników) na wszystkich dystansach sklasyfikowanych zostało 286 osób (w Ambitnej Jedenastce 123 osoby).

^ Z uwagi na pandemiczną sytuację i obowiązujące w dalszym ciągu obostrzenia start cyklu został kolejny raz przeniesiony tym razem na 10 stycznia 2021r. i póki co można dalej rywalizować "wirtualnie", tym razem w December Challenge.
· pit dnia 20 listopada 2020 13:17:00
Czytaj więcej · 253 czytań · Drukuj
18.11.2020 mały Jubileusz!
18.11.2020 mały Jubileusz!Czy wiecie, że dokładnie przed 10 laty skazany zostałem na banicję w szacownej grupie rowerowej rowerowanie.pl i to pomimo tego, że ją nawet współzakładałem?

Równocześnie mija dekada mej działalności już na własnych śmieciach.

Co dalej?

- Robię swoje nucąc pod nosem słowa niegdysiejszego przeboju znamienitego zespołu Wały Jagiellońskie pt. Do pracy rodacy!
· pit dnia 18 listopada 2020 08:59:00 · Drukuj
I Runda Pucharu Polski w Zimowym Pływaniu pn. RUEDA WINTER SWIMMING 2020 Januszkowice k.Zdzieszowic, dystans 750m [1020m] DNF - 15.11.2020
I Runda Pucharu Polski w Zimowym Pływaniu pn. RUEDA WINTER SWIMMING 2020 Januszkowice k.Zdzieszowic, dystans 750m [1020m] DNF - 15.11.2020Zawody w zimowym pływaniu zorganizowane przez klub morsów MORSY NA KOKSIE* ze Zdzieszowic przy wsparciu Ośrodka Rueda Wakepark w Januszkowicach oraz Grupy Kapija Sport.
*Chodzą słuchy, że nazwa klubu podobno nie pochodzi od "koksu" zażywanego przez zawodników w celu poprawy wyników, a od największego producenta koksu w Polsce zlokalizowanego właśnie w Zdzieszowicach :).

Zawody zapoczątkowały cykl zawodów w Zimowym Pływaniu wliczanych do Pucharu Polski i zarazem były inauguracją cyklu zawodów lnternational Ice Swimming Associated (IISA) w tym poniekąd nieprzewidywalnym czasie pandemii Covid-19.

(Dla niezorientowanych - Zimowe pływanie na wodach otwartych inaczej zwane pływaniem ekstremalnym - to pływanie, w wodzie o temperaturze poniżej 11°C, w standardowym letnim stroju pływackim tj. kostiumie/kąpielówkach, czepku i okularkach pływackich).

Impreza przeprowadzona została na terenie wodnego parku rozrywki Ośrodka Rueda Wakepark w Januszkowicach, na jeziorze Dużym.

Starty następowały od godz.10 i rozpoczęte zostały od dystansów najkrótszych tj. kolejno: 100m, 250m, 500m, 750m i 1000m. Dystans 100m poprowadzony został na odcinku pomiędzy dwoma bojami tam i z powrotem ok.100m, a dystanse dłuższe na pętlach które miały liczyć po 250 metrów.
Jak to jednak czasem bywa na zawodach szczególnie pływackich czy triathlonowych wartość ta mijała się jednak z rzeczywistością. Wedle zgodnych komunikatów uczestników oraz osiągniętych przez nich czasów wynikało, że dystans jednej pętli uległ niestety znacznemu przeszacowaniu i zamiast planowanych 250m urósł do 300m a może nawet do 380m :).

O ile w lecie nie ma to aż takiego znaczenia tak w zimie każda minuta spędzona w zimnej wodzie ma już duży wpływ, gdyż wychłodzenie organizmu wciąż postępuje. Poza tym lepsi zawodnicy trenują pod dany dystans i tak rozkładają siły by móc osiągnąć jak najlepszy wynik w walce o podium. Nie wiem czy boje zostały źle rozstawione, czy wiatr je poprzestawiał - tak czy inaczej Organizatorzy winni byli bardziej się postarać w tym względzie.

Podczas pływania słonecznie, a temperatura powietrza wynosiła ok.12°C. Woda jak na listopad również ciepła bo ok.8°C, lecz wiał też dość mocny wiatr, który skutecznie gasił temperaturę odczuwalną. Skoro wiał wiatr również pojawiła się też lekka fala.

Zawody zabezpieczone zostały przez miejscowy WOPR, a także służby medyczne.
W zawodach wystartowało łącznie 86 osób.
· pit dnia 15 listopada 2020 18:10:00
Czytaj więcej · 286 czytań · Drukuj
Losowa Fotka
Moje ostatnie aktywności rowerkowe - i nie tylko
Prognoza pogody dla Małopolski
Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2021
1,746,141 unikalnych wizyt