10 PZU Bieg Trzech Kopców Kraków, dystans 13km [12,8km] - 2.10.2016
Dodane przez pit dnia 02 października 2016 17:49:26
Głównymi organizatorami imprezy jest obecnie Gmina Miejska Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie - sponsorem tytularnym natomiast jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Bieg 3 Kopców to bieg uliczny z elementami biegu górskiego na dystansie 13km przy przewyższeniu ok.160m.
Trasa biegu tradycyjnie poprowadzona została pomiędzy trzema krakowskimi kopcami: Krakusa, Kościuszki, i Piłsudskiego.
Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako anglosaski, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół.

Nawierzchnia w większej części asfaltowa (ok.80%) do tego - w Lasku Wolskim trochę ścieżek leśnych.
Start biegu nastąpił u podnóża kopca Krakusa o godz. 10:30
Temperatura na starcie wynosiła ok.20 °C. Było pogodnie i słonecznie, a trasa była sucha.

Limit bezpieczeństwa i przepustowości ustanowiony został na 2500 uczestników.
Pakietów startowych odebrało 2373, a ukończyło 2307 osób i tym samym padł kolejny rekord frekwencji.