IV Gminny Bieg Konstytucji 3-go Maja Rdzawa, dystans 4,2km - 1.05.2017
Dodane przez pit dnia 03 maja 2017 23:29:33
Wydarzenie okolicznościowe z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Bieg zorganizowany został przez Kierownika Gminnej Świetlicy w Trzcianie, pod patronatem Wójta Gminy Trzciana - gminy położonej w południowej części powiatu bocheńskiego, u podnóża Beskidu Wyspowego.

Trasa biegu pofałdowana, widokowa o nawierzchni asfaltowo-gruntowej. Na bieg składał się ok.2 kilometrowy asfaltowy podbieg, potem wypłaszczenie i kawałek drogi gruntowej, a na koniec bardzo stromy zbieg. Do pokonania był też strumień po kładce lub jak kto wolał przez bród.

Impreza przeprowadzona została w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów i osoby starsze (17+). Oprócz biegu zorganizowano również marszobieg na krótszym dystansie, a start obu dystansów nastąpił o godz.16.

Temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.11°C i było słonecznie, ale wietrznie.
Trasa biegu była zabezpieczona przez Policję - z zamkniętym ruchem samochodowym.
Bieg zakończony został ciepłym poczęstunkiem w postaci kiełbasek z grila.
W imprezie wzięło udział łącznie 76 osób (w biegu 67 osób, a w marszobiegu 9 zawodników).