Kraków City Race Rozgrzewka Etap #25 Sikornik Kraków, trasa Mistrz dystans 3,8km[5km] - 8.06.2017
Dodane przez pit dnia 08 czerwca 2017 22:35:00
Kraków City Race Rozgrzewka to cykl miejskich popołudniowo-wieczornych biegów na orientację rozgrywanych w różnych częściach Krakowa zorganizowanych przez klub WKS Wawel i Firmę LIMAMAPS.
Zawody te organizowane są od marca 2014 roku.
Kraków City Race - Rozgrzewka organizowana jest pod hasłem: "Poznaj zakamarki Krakowa z mapą!" - tak więc co zawody odkrywana jest inna dzielnica miasta.
Biegi te kierowane są do osób o różnym stopniu zaawansowania. W rezultacie zaoferowano trzy trasy o różnym stopniu trudności: Terminator, Czeladnik i Mistrz (nazewnictwo zasięgnięte zostało od kariery mieszczanina ze średniowiecznych czasów).

Dzisiaj wyjątkowo impreza przeprowadzona została na klasycznej mapie do BnO - w terenie leśnym na Sikorniku, jednak kilka punktów kontrolnych i tak było rozmieszczonych na terenie "zurbanizowanym".
Mam tu na myśli oczywiście pozostałości górującego nad Krakowem poaustriackiego Fortu cytadelowego nr 2 „Kościuszko”. Fort ten wybudowany został w 1853 roku i wchodził w skład fortyfikacji ówczesnej Twierdzy Kraków (Festung Krakau).
Jeden z punktów kontrolnych (na trasie Mistrz punkt oznaczony cyfrą 7) mieścił się m.in. na jednym z budynków - zaadaptowanym obecnie na taras widokowy w kierunku północnej i północno-wschodniej części miasta.

Centrum zawodów mieściło się w Szkole Podstawowej nr32, przy ul. Królowej Jadwigi 78, a start oddalony był od biura zawodów o odległość ok.700m, na końcu ul.Hofmana.

Start interwałowy co 30 sekund począwszy od godz.18:30. Kolejność zaliczania punktów kontrolnych narzucona i obowiązkowa, limit na wszystkie trasy wynosił 1 godzinę, a parametry tras przedstawiały się następująco:

Trasa A TERMINATOR 1,6km, 7PK i 65m przewyższenia
Trasa B CZELADNIK ok.2,6km, 12PK i 110m przewyższenia
Trasa C MISTRZ 3,8km, 17PK i 185m przewyższenia

Było słonecznie i ciepło, przy temperaturze na starcie ok.23°C.
Na wszystkich trasach wystartowały dziś łącznie 133 osoby, z czego pozytywnie sklasyfikowanych zostało osób 123.
Treść rozszerzona

Mój czas 0:56:30 Kat.(M) 23/42[46], trasa Mistrz (17 PK, 13 minuta startowa, mapa w skali 1:5000)