X Cracovia Maraton Kraków, dystans 42,195km - 17.04.2011
Dodane przez pit dnia 17 kwietnia 2011 19:44:12
Do kolejnego rekordu należy doliczyć dzisiejszą frekwencję na X Jubileuszowym Cracovia Maratonie. Na dystansie głównym 42.195m wystartowało ok. 3400 biegaczy z czego bieg ukończyło 3200 osób. Rywalizację zdominowali maratończycy z Kenii. Maraton wygrał 26-letni Kenijczyk Cosmas Keyva Mutuku, który ten dystans przebiegł w czasie 2:12:20.
Najlepszy z Polaków, krakowianin Andrzej Lachowski zajął 13 miejsce z rezultatem 2:25:58.
Pogoda dopisała: było ciepło - miejscami słoneczne , miejscami pochmurnie. Trasa tradycyjnie prowadziła z Błoń, przez Rynek Główny, bulwarami do Nowej Huty na Plac Centralny, dalej powrót bulwarami wiślanymi, ponownie okrążenie Błoń i meta.

(Na filmiku moje zmagania począwszy od ok. 33km)