GPK November Challenge Kraków - Ambitna Jedenastka dystans 11,2km - 20.11.2020
Dodane przez pit dnia 20 listopada 2020 13:17:00
W związku z pandemiczną sytuacją w kraju oraz wprowadzonymi obostrzeniami w obecnym czasie zawody biegowe i rowerowe zostały wstrzymane. Planowane Wielkie otwarcie IX edycji Grand Prix Krakowa w biegach górskich mające się odbyć w dniu 15 listopada również zostało odwołane.

Dalej jednak dopuszczalny jest sport indywidualny w lasach, czy na świeżym powietrzu.

Na kanwie tego i wychodząc naprzeciw swym zawodnikom Organizatorzy tego cyklu tj. Sekcja Biegów na Orientację krakowskiego klubu WKS "Wawel" zainicjowała "korespondencyjne" biegi pn November Challenge, czyli rywalizację indywidualną na trasach GPK.

Dla przypomnienia zawodnicy w tym cyklu mają możliwość rywalizacji na trasach:
PRZYJAZNA TRÓJKA - bieg na 3,7km
TRADYCYJNA PIĄTKA - bieg na 5,7km
AMBITNA JEDENASTKA - bieg na 11,6km
HARDA DWUDZIESTKA TRÓJKA - bieg na 23,2km

Rywalizacja w wyzwaniu na tych trasach możliwa jest do końca listopada i na wszystkich dystansach prowadzone są klasyfikacje.
By być ujętym w wynikach należy przesłać na adres mailowy Organizatorów GPK track z przebiegniętą traską.

Wielkie otwarcie IX edycji cyklu Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich planowane jest obecnie w grudniu, ale jak będzie zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej^.

Co do mego dzisiejszego biegu to na trasę Ambitnej Jedenastki wyruszyłem o godz.10:22*.

Było słonecznie, temperatura powietrza podczas biegu wynosiła ok.5°C i trochę wiało. Warunki w Lasku Wolskim jak na listopad bardzo dobre. Trasa sucha i w sumie panują obecnie wymarzone warunki do bicia życiówek. Trochę błota zalegało oczywiście w standardowym miejscu czyli na zbiegu Polany Radości.

Na trasie niewielu spacerowiczów, na mecie - chwilę po mnie przybiegł zawodnik zmagający się z Hardą Dwudziestką Trójką, dzięki czemu mam fotkę z mety.
----------------------------------

Edytowano 7.12.2020

W rywalizacji (wg ostatecznych wyników) na wszystkich dystansach sklasyfikowanych zostało 286 osób (w Ambitnej Jedenastce 123 osoby).

^ Z uwagi na pandemiczną sytuację i obowiązujące w dalszym ciągu obostrzenia start cyklu został kolejny raz przeniesiony tym razem na 10 stycznia 2021r. i póki co można dalej rywalizować "wirtualnie", tym razem w December Challenge.
Treść rozszerzona

*wystartowałem o 10:22, a na tracku widnieje zaś godzina 9:22 - ponoć zegarki suunto ambit2, który posiadam nie radzą sobie z czasem zimowym w połączeniu ze stravą, stąd ta rozbieżność.

Mój czas 1:12:40 , Open 55/123