5 Jaworzno Cross Triathlon Stalowy Sokół Jaworzno, dystans Super Sprint 13,4km (pływanie 0,4km/rower 10km/ bieganie 3km) - 27.08.2011
Dodane przez pit dnia 27 sierpnia 2011 15:54:20
W dniu dzisiejszym na terenie zalewu i kompleksu leśnego Sosina w Jaworznie-Szczakowej odbył się triathlon na dystansie krótkim, wedle niektórych dystans ten określany jest jako super sprint.
W ramach tego dystansu wchodziły dyscypliny:
Pływanie- 400 metrów
Rowerowanie - 10 kilometrów MTB
Bieganie - 3 kilometry biegu crossowego
W zawodach wzięło udział 101 osób, a start został przeprowadzony w dwóch rzutach - kat.M3, 53 osoby i pozostałe kategorie.
Trasa raczej płaska poprowadzona została leśnymi drogami na których dominowała nawierzchnia piaszczysta i żwirowa.
Pogoda dopisała - było super gorąco, a temperatura wody w zbiorniku wynosiła 23,5 °C.