Movember Bieg z Wąsem Kryspinów, dystans 5km - 7.11.2021
Dodane przez pit dnia 07 listopada 2021 22:19:00
Impreza biegowa zorganizowana przez KKM Kaloryfer Kraków wchodząca w skład kampanii Movember 2021 w Polsce czyli czyli Międzynarodowego Miesiąca Walki z Męskim Rakiem.

Listopad właśnie został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Nie bez przyczyny również na ten miesiąc przypada kampania Movember Polska 2021 (tzw. wąsopad). Akcja społeczna została zapoczątkowana w 1999 roku w Australii i swoim zasięgiem objęła niemalże cały świat.

Akcja ta przebiegła pod hasłem: Zapuść wąsy! tak więc biegacze i biegaczki mieli obowiązek uczestnictwa w biegu właśnie z wąsem.
W przeddzień imprezy w Galerii Bronowice przeprowadzane zostały profilaktyczne badania USG oraz krwi w kierunku zaniedbywanych przez wielu wspomnianych wcześniej "męskich" chorób.

Bieg rozegrany został w podkrakowskim Kryspinowie przy Zalewie na Piaskach. Trasa biegu lekko pofałdowana i crossowa.

Przeprowadzony został marsz nordic walking oraz bieg.
Start NW nastąpił o godz.8:45, zaś bieg kwadrans później. W biegu tym nie było też prowadzonej jakiejkolwiek klasyfikacji, nie było też pucharów dla najlepszych, gdyż nie to było głównym powodem tego wydarzenia.

Po biegu wręczano okolicznościowe medale i z racji tego, że organizatorem imprezy był klub morsów chętni uczestniczyli we wspólnej kąpieli czy też pływaniu.
Tradycyjnie podczas imprezy można było się posilić w zorganizowanym przez ekipę "Kaloryfera" poczęstunku tudzież ogrzać przy palącym się ognisku.

W trakcie imprezy słonecznie i rześko ok.8-10°C, a w marszu i biegu wzięło udział łącznie siedemdziesiąt kilka osób.
Treść rozszerzona

(Fot.Organizatorzy)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edytowano dnia 14.11.2021

Pokłosiem imprezy (podobnie jak w zeszłym roku) był wybór Miss Wąs i Mister Wąs - czyli najefektowniejszych wąsów w kategorii żeńskiej jak i męskiej.
Wybór następował w głosowaniu na stronie "Kaloryfera" poprzez ankietę dostępną dla wszystkich zainteresowanych, spośród wstępnie wyselekcjonowanych osób.

Ogłoszenie wyników odbyło się w dniu dzisiejszym podczas kąpieli klubowej przy kaloryferowych schodkach na Bagrach.