Pogoria Ice Beavers 2022 Dąbrowa Górnicza, dystanse: 500m i 250m - 27.11.2022
Dodane przez pit dnia 28 listopada 2022 18:21:00
Pogoria Ice Beavers to zawody w zimowym pływaniu na wodach otwartych (open water winter swimming) gdzie startujący pływają wyłącznie w standardowych strojach kąpielowych tj.kąpielówkach (kostiumach), czepkach i okularkach pływackich. Wydarzenie przeprowadzone zostało na jez.Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Impreza zorganizowana została przez klub morsów Pogoria Morsuje oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Po zeszłorocznym udanym debiucie to drugie zawody w tej dyscyplinie, w Zagłębiu Dąbrowskim wchodzące tym samym w skład jednej z rund kwalifikacyjnych do Pucharu Polski - Ice Cup Poland. Centrum zawodów mieściło się w Dąbrowie Górniczej przy plaży miejskiej ul.Malinowe Górki.

Starty przeprowadzone zostały na dystansach, w kolejności: 1000m, 500m, 250m, 50m i 100m począwszy od godz.10. Trasa dystansów 250, 500 i 1000 po prostokącie, a start następował z wody.
Starty podzielone zostały na grupy kilku, kilkunastoosobowe w zależności od liczby zawodników na danym dystansie. Można było wziąć udział maksymalnie na 2 dystansach.

Co do aury to w większości było pochmurnie, lecz pod koniec imprezy podczas dekoracji przez chmury nieśmiało zaczęło przebijać się słońce. Temperatura powietrza podczas zmagań wynosiła od 3°C do 5°C. Woda jak na zimowe pływanie dalej w miarę ciepła bo 6,16°C.

W tegorocznej rywalizacji udział wzięło 117 zawodniczek i zawodników z 34 klubów, a do mety docierali w sumie 143 razy, gdyż można było wystartować na 2 dystansach.
Z koronnym dystansem 1km zmierzyło się 37 osób (12 kobiet i 25 mężczyzn) zaś z naszego klubu KKM Kaloryfer w zawodach na różnych dystansach wzięło udział łącznie 12 osób.