26 Kwietnia 2024 08:28:42
Moje plany startowe
Kraków City Race Kraków sprint nocny i dystans klasyczny, "Prolog z mapą" IV GPK - 10-11.10.2015
Kraków City Race Kraków sprint nocny i dystans klasyczny, "Prolog z mapą" IV GPK  - 10-11.10.2015Dwudniowe zawody w biegu na orientację zorganizowane przez klub WKS Wawel przy współudziale Firmy LIMAMAPS i Nowohuckiego Centrum Kultury. Zawody te były 4 etapem cyklu City Race Euro Tour, w skład którego wchodzą również zawody w Londynie, Porto, Barcelonie, Antwerpii i Sevilli. W ramach imprezy rozegrane zostały dwa biegi: sprint nocny i miejski bieg na dystansie klasycznym.
Z racji rangi zawodów w imprezie wzięło udział wielu mocnych zawodników z czołówki europejskiej.

Imprezy te stanowiły również tzw. "Prolog z mapą" Cyklu IV Grand Prix Krakowa w biegach górskich po lasku Wolskim sezonu 2015/2016.

Etap 1 został przeprowadzony w sobotę wieczorem w Nowej Hucie, a mianowicie w jej najstarszej części i bezpośredniej bliskości Placu Centralnego. Start następował od godz.19, a trasa swym zasięgiem obejmowała 5 osiedli: osiedle Centrum A, Hutnicze, Stalowe, Ogrodowe i Willowe. Baza zawodów mieściła się w Nowohuckim Centrum Kultury. Wieczór pogodny przy temperaturze ok. 2 °C.

Etap 2 natomiast odbył się w niedzielę i rozegrany został na Kazimierzu lecz obejmował swym zasięgiem także: część Podgórza, Wawel i Bulwary po obu stronach Wisły. Start następował od godz.10, a baza zawodów ze startem mieściła się przy Szkole Podstawowej nr 22 przy ul.Chmielowskiego. Było pogodnie, wietrznie a temperatura powietrza ok.4°C.

Parametry tras przedstawiały się następująco (kategoria - dystans w linii prostej / dystans po wariancie):