19 Styczeń 2017 17:53:25
Witam
Jestem Piotr, w niektórych kręgach mówią na mnie pit, a stronka ta to mój prywatny pseudosportowy pamiętnik o rowerowaniu, bieganiu i innych sportach, w których czasami mam przyjemność uczestniczyć.
Aktualności
V Grand Prix Krakowa w biegach górskich #3/5 Kraków, Styczniowe Wyzwanie, Harda Dwudziestka Trójka dystans 23,2km - 15.01.2017
V Grand Prix Krakowa w biegach górskich #3/5 Kraków, Styczniowe Wyzwanie, Harda Dwudziestka Trójka dystans 23,2km - 15.01.2017Trzecia edycja piątego już cyklu terenowych biegów górskich po Lasku Wolskim - organizowanych przez sekcję biegów na orientację krakowskiego klubu WKS "Wawel".
Start i meta zlokalizowana w okolicy parkingu przy ul.Leśnej.
Start dystansu 3,7km tj. Przyjaznej Trójki rozpoczął się o godz.10:20, natomiast dystansów dłuższych: Tradycyjnej Piątki, Ambitnej Jedenastki i Hardej Dwudziestki Trójki o godz.11.

Dziś było zimowo i różnorodnie. Temperatura podczas zawodów oscylowała w przedziale od ok. -1°C do 0°C. Na starcie było pochmurno i lekko pruszyło śniegiem, później na trasie już - przez kilkanaście minut zaczęło sypać bardziej. Na drugim kółku rozpogodziło się i zaczęło świecić słońce.
Nawierzchnia jak przystało na GPK była miejscami śliska. Co prawda błota tym razem nie było, ale zastąpił go doskonale śnieg bo napadało go w dość dużej ilości.
Ścieżki w większości pokryte świeżo spadłym, ubitym, po części zmrożonym i oblodzonym śniegiem.

Na wszystkich trasach pozytywnie sklasyfikowanych zostało 655 osób.
· pit dnia 15 styczeń 2017 23:16:00 · Czytaj więcej · 27 czytań · Drukuj
Parkrun Kraków #187, dystans 5km - 14.01.2017
Parkrun Kraków #187, dystans 5km - 14.01.2017Parkrun czyli cotygodniowe biegi na dystansie 5km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o godz.9:00 przez cały rok, w różnych miejscach na Świecie.
Parkrun jest inicjatywą non-profit, opierającą swoje istnienie na zaangażowaniu sponsorów, którzy dotując Parkrun umożliwiają organizację darmowych i cyklicznych biegów. Obecnymi sponsorami głównymi tych biegów w Polsce są m.in. firmy: Ziaja, New Balance i Jabra.

W Polsce biegi te odbywają się obecnie w 37 miastach (41 lokalizacji).
Krakowski Parkrun organizowany jest od maja 2013 roku, a trasa prowadzi wokół Błoń Krakowskich. Start zlokalizowany jest przy alei 3-go Maja (od strony alei Trzech Wieszczów), a meta na Cichym Kąciku. Okrążenie Błoń przeciwne do ruchu wskazówek zegara.
Udział w biegu jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego indywidualnego kodu uczestnika.
Rejestracja jest jednorazowa i po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji Parkrun - w Polsce i na Świecie.
Dziś było pochmurno, temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.0°C, nawierzchnia asfaltu w przewadze wilgotna, miejscami trochę lodu i kilka kałuż.

W biegu wzięło udział 91 osób.
· pit dnia 14 styczeń 2017 12:03:24
Czytaj więcej · 12 czytań · Drukuj
VII Koleżeński Krak Maraton Kraków, dystans 42,195km - 7.01.2017
VII Koleżeński Krak Maraton Kraków, dystans 42,195km - 7.01.2017Bieg przeprowadzony w formule towarzyskiej i koleżeńskiej zorganizowany tradycyjnie przez Kolegów Romana & Ryszarda członków krakowskiego Klubu KKB "Dystans".
Główny dystans biegu stanowił pełny maraton na który składało się prawie 12 okrążeń wokół Błoń Krakowskich (1 kółko to ok.3525m). Dystans pomniejszony został o ok.100m ustalający właściwą wartość. Trasa biegła w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

W zależności od osobistych predyspozycji, wolnego czasu, aktualnej formy i oczywiście chęci zawodnicy mogli wybrać jednak dowolną liczbę okrążeń z zakresu od 1 do 12.
Biuro zawodów, start i meta zlokalizowana przy krakowskim klubie rugby RKS "Juwenia", a start nastąpił o godz.10.

Było w miarę zimowo, mroźno, ale cały czas słonecznie. Temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.-19°C, a potem wraz z pokonywaniem kolejnych okrążeń trochę się ocieplało. Na mecie w mym przypadku temperatury było ok.-15°C. Nie zmienia to faktu, że było i tak trochę "rześko" - tym bardziej, że wiał stały i wyziębiający zachodni wiatr - odczuwalny dobitnie wzdłuż alei 3-Maja. Nawierzchnia była odśnieżana: częściowo goły asfalt, po części oblodzony i zaśnieżony, miejscami nierówno i ślisko.

Na trasie był obfity bufet, z gorącą herbatą, różnymi łakociami i owocami z którego można było czerpać do woli. Dla wszystkich zawodników przewidziany został pamiątkowy medal, a dla wszystkich finiszerów +21,1km także: novum - okolicznościowa statuetka.

Na wszystkich dystansach w biegu wzięło udział 65 osób, z czego koronny dystans - maraton ukończyło 29 osób.
· pit dnia 07 styczeń 2017 20:12:54
Czytaj więcej · 42 czytań · Drukuj
XIII Krakowski Bieg Sylwestrowy Kraków, dystans 10km - 31.12.2016
XIII Krakowski Bieg Sylwestrowy Kraków, dystans 10km - 31.12.2016Trzynasta edycja Krakowskiego Biegu Sylwestrowego zainicjowanego przed laty przez Krakowski Klub Biegacza "Dystans". W biegu tym rywalizacja sportowa połączona jest z także z zabawą biegową.
Obecnie bieg ten współorganizowany jest oprócz "Dystansu" również przez Gminę Miejską Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.
W tym roku start i meta zlokalizowana była na Małym Rynku, potem tradycyjnie plantami i bulwarami wiślanymi. W biegu tym od 1 edycji oprócz zwykłej klasyfikacji nagradzani są najefektowniejsi przebierańcy - oceniani przez specjalnie powołaną do tego celu komisję.

Do wyboru były 2 dystanse: Radosna Dziesiątka - 10km i Smocza Piątka - 5km. Start biegów nastąpił w samo południe.
Było słonecznie i wietrznie, a temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.-1°C, nawierzchnia trasy sucha.
Oba biegi ukończyło łącznie 1926 osób.
· pit dnia 01 styczeń 2017 00:10:00
Czytaj więcej · 39 czytań · Drukuj
#96 ITMBWieczorem Kraków, dystans 5km - 20.12.2016
#96 ITMBWieczorem Kraków, dystans 5km - 20.12.2016ITMBWieczorem (I Ty Możesz Biegać Wieczorem) to popołudniowo-wieczorny cykl bezpłatnych biegów z pomiarem czasu organizowanych przez Stowarzyszenie Biegaczy ITMBW Kraków - (I Ty Możesz Być Wielki). Pierwszy bieg miał miejsce 19 stycznia br.

Biegi organizowane są na krakowskich Bulwarach Wiślanych (zazwyczaj po Bulwarze Inflanckim i Kurlandzkim) na dystansach: 5 i 10km.
We wtorki 5 km, a w czwartki 5 km lub 10 km (z tym że w czwartki biegi są przeprowadzane co 2 tygodnie).
Start biegów znajduje się przy Moście Dębnickim (po stronie i na wysokości DH „Jubilat”), a godzina rozpoczęcia ustanowiona została na godzinę 20:00.

W dniu dzisiejszym z uwagi na prace remontowe na bulwarach po lewej stronie Wisły, biegi przeprowadzone zostały po alternatywnej trasie zlokalizowanej na naprzeciwległym - prawym brzegu.

Start i zarazem meta biegu znajdowała się przy moście Dębnickim na Bulwarze Poleskim, i trasa wiodła aż za most Zwierzyniecki gdzie po kilkuset metrach następowała nawrotka.
Wieczór zachmurzony. Temperatura na starcie wynosiła ok.0°C nawierzchnia raczej sucha.
Po biegu standardowo drobny poczęstunek i gorąca herbata.
W związku ze zbliżającymi Świętami Bożego Narodzenia obył się również biegowy opłatek.
W biegu wzięło udział 27 osób.
· pit dnia 20 grudzień 2016 23:16:00
Czytaj więcej · 52 czytań · Drukuj
Rajd Przygodowy AR Team Polska PROLOG Kraków, dystans (tylko BnO) 5km - 17.12.2016
Rajd Przygodowy AR Team Polska PROLOG Kraków, dystans (tylko BnO) 5km - 17.12.2016Spontaniczny Rajd przygodowy zainspirowany przez AR Team Polska - jedną z czołowych polskich drużyn w Adventure Racing, z której część osób wywodzi się z Krakowa.
Jak sami przyznają są oni grupą sportowców amatorów z aspiracjami do ścigania z najlepszymi. Ich celem nadrzędnym jest walka o mistrzostwo świata w Adventure Racing, a mottem przewodnim: Polish Adventure Racing Team - "...im gorzej tym lepiej...".

Drużyna ma koncie wiele prestiżowych, światowych rajdów - chociażby wspomnieć tegoroczny Raidaran Adventure Race, który się po raz trzeci odbył się w hiszpańskich Pirenejach. Impreza miała w tym roku rangę Adventure Race European Championships. Dość powiedzieć ale w zawodach tych napierali przez 84 godziny, przebyli 475 km, 12 etapów i ponad 12 tys. metrów w pionie i wywalczyli 5 miejsce..


Dzisiejsza impreza była Prologiem do.. (na razie jest to jeszcze owiane tajemnicą), a zawody składały się z dyscyplin: BnO, MTB, trekingu i zadań specjalnych (czyli penetracji Jaskini i zadania logicznego). Łączny dystans wynosił ok.40km, a teren obejmował swym zasięgiem Las Wolski, Sikornik i okolice Kryspinowa, a limit na pokonanie trasy wynosił 6 godzin.

Były to kameralne zawody i można było również wystartować we wstępnym biegu na orientację, z czego (z braku sprawnego rowerka MTB) skrzętnie skorzystałem.
Było słonecznie i lekko na minusie. Na starcie ok.-2 °C. W trakcie BnO w lasku ścieżki nawierzchnia i ścieżki były zmrożone.

W zawodach wzięło udział 20 osób (12 Solo i 4 zespoły w kategorii Mix) i tylko jednej osobie z jednominutowym zapasem czasowym udało się dotrzeć do mety z zaliczonymi wszystkimi PK i zadaniami specjalnymi.

Tu kilka moich zdjęć po BnO
· pit dnia 17 grudzień 2016 22:18:00
Czytaj więcej · 44 czytań · Drukuj
#95 ITMBWieczorem Krakow, dystans 10km - 15.12.2016
#95 ITMBWieczorem Krakow, dystans 10km - 15.12.2016ITMBWieczorem (I Ty Możesz Biegać Wieczorem) to popołudniowo-wieczorny cykl bezpłatnych biegów z pomiarem czasu organizowanych przez Stowarzyszenie Biegaczy ITMBW Kraków - (I Ty Możesz Być Wielki). Pierwszy bieg miał miejsce 19 stycznia br.

Biegi organizowane są na krakowskich Bulwarach Wiślanych (zazwyczaj po Bulwarze Inflanckim i Kurlandzkim) na dystansach: 5 i 10km.
We wtorki 5 km, a w czwartki 5 km lub 10 km (z tym że w czwartki biegi są przeprowadzane co 2 tygodnie).
Start biegów znajduje się przy Moście Dębnickim (po stronie i na wysokości DH „Jubilat”), a godzina rozpoczęcia ustanowiona została na godzinę 20:00.

W dniu dzisiejszym z uwagi na prace remontowe na bulwarach po lewej stronie Wisły, biegi przeprowadzone zostały po alternatywnej trasie zlokalizowanej na naprzeciwległym - prawym brzegu.

Start nastąpił przy moście Dębnickim na Bulwarze Poleskim, i dalej trasa wiodła w kierunku mostu Zwierzynieckiego i dalej. Nawrotka następowała kilkaset metrów za mostem. W przypadku biegu na dystansie 10 km, trasę tę należało pokonać dwukrotnie.

Wieczór pogodny, a księżyc przed pełnią. Temperatura na starcie wynosiła ok.-1°C nawierzchnia wilgotna, po części zmrożona i śliska. Pomimo wieczorowej pory trasa widokowa m.in. z widokami na Klasztor Norbertanek, Kopiec Kościuszki, Wawel i oczywiście Wisłę.
W biegu na obu dystansach wzięły udział 23 osoby.
· pit dnia 15 grudzień 2016 23:12:00
Czytaj więcej · 44 czytań · Drukuj
Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2017
1,042,498 unikalnych wizyt