21 Sierpień 2017 19:50:53
Witam
Jestem Piotr, w niektórych kręgach mówią na mnie pit, a stronka ta to mój prywatny pseudosportowy pamiętnik o rowerowaniu, bieganiu i innych sportach, w których czasami mam przyjemność uczestniczyć.
Aktualności
IV Międzynarodowy Maraton Pływacki o Puchar Zalewu "Chorwacja", Jurków k.Czchowa, dystans 1,5km - 12.08.2017
IV Międzynarodowy Maraton Pływacki o Puchar Zalewu "Chorwacja", Jurków k.Czchowa, dystans 1,5km - 12.08.2017Kameralna impreza pływacka zorganizowana przez Kąpielisko "Chorwacja" i Ryszarda Wysockiego na zalewie wodnym w Jurkowie k.Czchowa.
Zawody poświęcone zostały zmarłemu niedawno ś.p.Janowi Gorzkowskiemu - długoletniemu honorowemu sędziemu Polskiego Związku Pływackiego. Był on m.in. pływakiem-maratończykiem, założycielem i wieloletnim Prezesem oraz Członkiem Zarządu Krakowskiego WOPR, a także wielotetnim działaczem Krakowskiego oraz Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Maraton przeprowadzony został na dystansach: dorośli 3000m i 1500m, młodzież szkolna do pokonania miała odpowiednio dystanse 400m i 800m, a najmłodsze dzieci dystans 25m na nowo otwartym przylegającyym do zbiornika basenie.
Zawody przeprowadzone zostały w kolejności: najpierw młodzież na dystansach 400 i 800m (start wspólny), potem oddzielnie dystans 1500m, i później zawodnicy na dystansie 3000m. Najmłodsze dzieci rywalizowały zaś na samym końcu już po rywalizacji pozostałych kategorii.

Co do pogody to podczas imprezy początkowo słonecznie później pochmurno. Temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.25°C, woda w jeziorze była ciepła i było dosyć wietrznie.
Start dystansów 1500 i 3000m następował z wody, a trasa wiodła po wielokącie gdzie jedno okrążenie wynosiło 1500m.

W zawodach wzięło łącznie udział ok.30 osób (w tym na koronnym dystansie 3000m wystartowały 4 osoby, a na 1500m osób 11).
· pit dnia 12 sierpień 2017 20:05:00 · Czytaj więcej · 33 czytań · Drukuj
XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy Bochnia, dystans 10km - 6.08.2017
XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy Bochnia, dystans 10km - 6.08.2017Bieg ku pamięci majora Jana Kaczmarczyka (ur. 3.06.1912r. w Chodenicach) - oficera Wojska Polskiego, żołnierza Armii Krajowej o pseudonimie Baca. Był on założycielem miejscowego klubu sportowego w Bochni-Chodenicach. Zabity został przez nazistów z batalionu SS "Galizien" w dniu 5 sierpnia 1944 roku.
Bieg organizowany jest corocznie przez działaczy sportowych zrzeszonych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bochni, przy współudziale władz samorządowych Bochni.

Start biegu głównego nastąpił o godz.16, a biuro zawodów mieściło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chodenicach. Oprócz biegu głównego imprezę poprzedziły także biegi dla dzieci. Z okazji Memoriału zorganizowana została także impreza plenerowa w postaci "Pikniku nad Rabą".

Na trasę składały się dwa okrążenia poprowadzone po lekko pofałdowanych ulicach Chodenic. Biegacze biegli m.in. ulicą noszącą imię Majora Bacy. Trasa wiodła również obok pomnika postawionego ku jego czci.
Co do pogody to przed samym biegiem trochę popadało. Na starcie słonecznie, w trakcie biegu zaś pochmurno. Temperatura powietrza wynosiła ok. 20°C i było dosyć duszno, lecz w trakcie biegu wiał też czasami przyjemny chłodzący wiatr. Powtórnie zaczęło padać już po samym biegu - wtedy gdy większość uczestników zawitała już na mecie biegu.

W biegu wzięło udział 270, z czego ukończyło 268 osób.
· pit dnia 05 sierpień 2017 22:13:00
Czytaj więcej · 24 czytań · Drukuj
XV międzynarodowe zawody w biegu na orientację Limanowa Cup 2017 Stara Wieś k.Limanowej etap 2 dystans klasyczny - 30.07.2017
XV międzynarodowe zawody w biegu na orientację Limanowa Cup 2017 Stara Wieś k.Limanowej etap 2 dystans klasyczny - 30.07.2017Trzydniowe zawody indywidualne w Biegu na Orientację zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy PATRIA MŁYNNE w Limanowej. W skład imprezy wchodziły 3 etapy od soboty do poniedziałku.
Pierwsze dwa dni przeprowadzone zostały w Starej Wsi k.Limanowej na mapach: góra Ostra i góra Cichoń. Ostatni 3 etap odbędzie się jutro w Limanowej na Łysej Górze.

Mapa dzisiejszego etapu obejmowała północne stoki i podnóże góry Cichoń. Las mieszany, w większości dobrze przebieżny, ze średnią siecią dróg.
Baza zawodów mieściła się na terenie prywatnej posesji w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Start interwałowy co 1 minutę począwszy od godz.12, a kolejność zaliczania punktów kontrolnych narzucona i obowiązkowa.

Teren rozgrywanych zawodów, poprzecinany jarami zarówno tymi głębokimi, jak i płytkimi.
Było słonecznie i gorąco - temperatura na starcie wynosiła ok.28°C (z tendencją wzrostową). W lesie przeważnie sucho, a miejscami m.in. w jarach trochę mokro i grząsko.

Na wszystkich trasach wystartowały dziś łącznie 343 osoby, z czego pozytywnie sklasyfikowanych zostało osób 333.
· pit dnia 30 lipiec 2017 23:05:00
Czytaj więcej · 28 czytań · Drukuj
Tour de Silesia Ultramaraton Kolarski Świerklany, dystans Klasyczny 540km [550km] - 8-9.07.2017
Tour de Silesia Ultramaraton Kolarski Świerklany, dystans Klasyczny 540km [550km] - 8-9.07.2017Tour de Silesia to impreza kolarska zainicjowana i zorganizowana przez trzech kolegów - kolarzy amatorów: Pawła Pieczkę, Sebastiana Dusika i Krystiana Juraszka (dwóch z nich notabene także wzięło udział w tym wyścigu).
Tour de Silesia przeprowadzona została na dwóch dużych pętlach, a trasa nie była oznaczona. Została jedynie udostępniona mapa (i track GPS) z wyrysowaną, rekomendowaną, optymalną trasą przejazdu z zaznaczonymi obowiązkowymi punktami kontrolnymi do zaliczenia. Impreza przeprowadzona w formie jazdy NON-STOP, a na pokonanie obu dystansów ustanowiony został limit 30 godzin.

Początkowo miała to być ustawka dla kilkunastu osób, ale z racji tego że znalazł się sponsor strategiczny - BikeSystem z Rybnika i sponsorzy poboczni - wynikła z tego (jak na debiut) całkiem spora impreza...

By zwiększyć popularność zaproponowano dwie trasy:
trasę Klasyczną na dystansie ok.540km przy przewyższeniu ponad 5000m oraz trasę Mini na dystansie 370km (sic!) i przewyższeniu 3900m.

Trasa dłuższa biegła mniej-więcej wokół całego województwa śląskiego, w tym częściowo po .województwie opolskim i małopolskim. Opcja krótsza Mini została nieco okrojona i zahaczała już tylko dodatkowo o część Małopolski. Wspólnymi większymi miastami i innymi charakterystycznymi miejscami dla obu dystansów były między innymi: Racibórz, Olkusz, Andrychów, przełęcz Kocierska, Żywiec, Koniaków, Istebna, przełęcz Kubalonka, Wisła, Ustroń i Cieszyn.
W Raciborzu trasy się rozdzielały - trasa długa kierowała się na północ - przez Gliwice, Pyskowice i dalej w okolice Olesna (woj.opolskie). Potem zawodnicy odbijali na wschód przez Kłobuck (jadąc rubieżami Częstochowy) i Koniecpol. Później trasa skierowana została skierowana na południe w stronę Małopolski i Jury Krakowsko-Częstochowskiej, by przez Pilicę, Ogrodzieniec spotkać się w Olkuszu z trasą dystansu krótkiego.
Trasa krótka za Raciborzem skierowana została na wschód by przez okolice Knurowa, Jaworzno również osiągnąć Olkusz.

Baza maratonu zlokalizowana była na obiekcie rekreacyjno-sportowym w Świerklanach. Do dyspozycji zawodników oddany został budynek klubu LKS Forteca Świerklany, pełniący funkcję noclegową i sanitarną, a także okoliczne parkingi z bogatą liczbą miejsc postokowych.

Impreza główna planowana była na sobotę i niedzielę, ale już w piątek - w przeddzień maratonu tętniła tu przedstartowa krzątanina i zjeżdżali się pierwsi zawodnicy, głównie z dystansu krótszego. Wieczorem zaś rozpalono ognisko i serwowane były kiełbaski z rusztu.

Zawodnicy z dystansu Mini - startowali począwszy od godz.7:30 i puszczani byli na trasę w odstępach dwuminutowych po kilka-kilkanaście osób w każdej z grup, gdyż ze względów organizacyjnych impreza została zorganizowana w formie rajdu.

Start dystansu klasycznego natomiast następował od godz.11.

Co do pogody to od rana słonecznie, bardzo ciepło i zarazem dość wietrznie. Temperatura na starcie dystansu Klasycznego wynosiła ok.26°C. Potem w zależności od dystansu zawodnicy załapali się też na deszcz i burzę, ponieważ front atmosferyczny od ok.godz.14 przebiegał przez tamte okolice. W nocy dość ciepło temperatura ok. 13-16°C i dalej wiało. Noc jasna - księżyc w pełni do tego lokalne mgły i zamglenia. W niedzielę od rana słonecznie i im później tym bardziej gorąco - na mecie było ok.27°C.
Jak już wspominałem w tej imprezie do zaliczenia były punkty kontrolne, a zaliczenie polegało na podbiciu pieczątki na swej karcie kontrolnej. Na trasie dłuższej było ich 7. Punkty te zlokalizowane były przede wszystkim na stacjach benzynowych i sklepach.
Oprócz tego na trasie dłuższej były 2 punkty żywieniowe.

Na obu dystansach w imprezie wzięło udział łącznie 129 osób (Klasyk 58, Mini 71 osób) z czego zadeklarowane dystanse ukończyło 105 osób (Klasyk 52, a Mini 53 osoby). Oba dystanse ukończyło po jednej przedstawicielce płci pięknej.
· pit dnia 11 lipiec 2017 22:18:00
Czytaj więcej · 86 czytań · Drukuj
Biegowe Dni Brzeska, Leśny Cross Jasień dystans 11km - 2.07.2017
Biegowe Dni Brzeska, Leśny Cross Jasień dystans 11km - 2.07.2017Biegowe Dni Brzeska to impreza biegowo-familijna zorganizowana przez Brzeski Klub Biegacza Victoria. Biegi te odbywały się w dniach: 24 czerwca i 2 lipca. W ciągu tych dwóch dni odbyły się łącznie cztery tematyczne wydarzenia. W dniu pierwszym: Dog Trekking w Buczu czyli marszobieg z psem oraz Bieg Nocny o Beczkę Barona Jana Goetza w Brzesku na dystansie 10 km.

W dniu dzisiejszym natomiast w Jasieniu przeprowadzone zostały biegi PAGEN Run dla dzieci w wieku 3-12 lat, a także Leśny Cross na dwóch dystansach: 7,5 i 11km.
Bazą dzisiejszych zawodów była Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasieniu przy ul. Zielnej 1. Start Leśnego Crossu nastąpił o godz.11, a biegi dla dzieci rozgrywane były od godz.11:15.

Trasa Crossu pofałdowana (momentami dość znacznie) poprowadzona głównie po nawierzchni terenowej: przeważały drogi gruntowe i kamieniste, a także trawiaste i ziemne ścieżki leśne. Samego asfaltu było jedynie kilkaset metrów. Na trasę składał się dobieg do Pomianowskiego Lasu i w zależności od wyboru dystansu: jedno lub dwa okrążenia, a potem następował już powrót na metę.
Temperatura na starcie wynosiła ok.20°C. i było pochmurno. Nawierzchnia raczej sucha, gdyż padać zaczęło dopiero pod koniec imprezy.

Dystans 11km ukończyło 26 osób, a opcję krótszą 7,5km osób 19.
· pit dnia 02 lipiec 2017 22:16:00
Czytaj więcej · 50 czytań · Drukuj
II Triathlon Trzebinia, dystans Super Sprint 13,4km (pływanie 0,4km/rower 10km/ bieganie 3km) - 18.06.2017
II Triathlon Trzebinia, dystans Super Sprint 13,4km (pływanie 0,4km/rower 10km/ bieganie 3km) - 18.06.2017Zawody zorganizowane przez Trzebińskie Centrum Kultury pod patronatem Urzędu Miasta w Trzebini.
Baza zawodów mieściła się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Nad Chechłem" przy zalewie Chechło w Trzebini.
W tym roku impreza ta odbywała się w ramach jubileuszu 200-lecia nadania praw miejskich Trzebini, tak więc impreza odbyła się z dość dużym rozmachem i zaangażowaniem.

W ramach triathlonu wchodziły następujące po sobie dyscypliny: pływanie po trójkącie w jeziorze, na dystansie 400m, jazda na rowerze drogami asfaltowymi wokół jeziora na dystansie 10km, a także 3km biegu crosowego na nawierzchni asfaltowo-terenowej.

Przed startem pochmurno, na starcie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wynosiła ok.20°C, wody w jeziorze ok.18°C, poza tym było trochę wietrznie.
Start kategoriami wiekowymi następował co 2 minuty począwszy od godziny 11. Trasa rowerowa z zamkniętym ruchem samochodowym, w większości płaska z jednym stromszym podjazdem.
W ramach wpisowego oprócz zabezpieczonej trasy, rywalizacji i wyników zawodnicy otrzymywali również drobny poczęstunek, pamiątkowy medal i okolicznościową koszulkę.

W zawodach wzięło udział 198 osób (27 kobiet), z czego pozytywnie sklasyfikowanych zostało 197 osób.
Najliczniejszą kategorią startujących stanowili zawodnicy kategorii M40 (1977-1968) - 53 osoby.
· pit dnia 19 czerwiec 2017 16:48:00
Czytaj więcej · 73 czytań · Drukuj
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #25 Sikornik Kraków, trasa Mistrz dystans 3,8km[5km] - 8.06.2017
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #25 Sikornik Kraków, trasa Mistrz dystans 3,8km[5km] - 8.06.2017Kraków City Race Rozgrzewka to cykl miejskich popołudniowo-wieczornych biegów na orientację rozgrywanych w różnych częściach Krakowa zorganizowanych przez klub WKS Wawel i Firmę LIMAMAPS.
Zawody te organizowane są od marca 2014 roku.
Kraków City Race - Rozgrzewka organizowana jest pod hasłem: "Poznaj zakamarki Krakowa z mapą!" - tak więc co zawody odkrywana jest inna dzielnica miasta.
Biegi te kierowane są do osób o różnym stopniu zaawansowania. W rezultacie zaoferowano trzy trasy o różnym stopniu trudności: Terminator, Czeladnik i Mistrz (nazewnictwo zasięgnięte zostało od kariery mieszczanina ze średniowiecznych czasów).

Dzisiaj wyjątkowo impreza przeprowadzona została na klasycznej mapie do BnO - w terenie leśnym na Sikorniku, jednak kilka punktów kontrolnych i tak było rozmieszczonych na terenie "zurbanizowanym".
Mam tu na myśli oczywiście pozostałości górującego nad Krakowem poaustriackiego Fortu cytadelowego nr 2 „Kościuszko”. Fort ten wybudowany został w 1853 roku i wchodził w skład fortyfikacji ówczesnej Twierdzy Kraków (Festung Krakau).
Jeden z punktów kontrolnych (na trasie Mistrz punkt oznaczony cyfrą 7) mieścił się m.in. na jednym z budynków - zaadaptowanym obecnie na taras widokowy w kierunku północnej i północno-wschodniej części miasta.

Centrum zawodów mieściło się w Szkole Podstawowej nr32, przy ul. Królowej Jadwigi 78, a start oddalony był od biura zawodów o odległość ok.700m, na końcu ul.Hofmana.

Start interwałowy co 30 sekund począwszy od godz.18:30. Kolejność zaliczania punktów kontrolnych narzucona i obowiązkowa, limit na wszystkie trasy wynosił 1 godzinę, a parametry tras przedstawiały się następująco:

Trasa A TERMINATOR 1,6km, 7PK i 65m przewyższenia
Trasa B CZELADNIK ok.2,6km, 12PK i 110m przewyższenia
Trasa C MISTRZ 3,8km, 17PK i 185m przewyższenia

Było słonecznie i ciepło, przy temperaturze na starcie ok.23°C.
Na wszystkich trasach wystartowały dziś łącznie 133 osoby, z czego pozytywnie sklasyfikowanych zostało osób 123.
· pit dnia 08 czerwiec 2017 22:35:00
Czytaj więcej · 105 czytań · Drukuj
Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2017
1,089,396 unikalnych wizyt