24 Marzec 2017 09:01:13
Witam
Jestem Piotr, w niektórych kręgach mówią na mnie pit, a stronka ta to mój prywatny pseudosportowy pamiętnik o rowerowaniu, bieganiu i innych sportach, w których czasami mam przyjemność uczestniczyć.
Aktualności
Morsowanie "W piżamach dla Małych serc!" Kraków - 12.03.2017
Morsowanie "W piżamach dla Małych serc!" Kraków - 12.03.2017Był to swoisty happening wspomagający akcję "W piżamach dla małych serc" - czyli inicjatywę charytatywną mająca na celu wsparcie Fundacji Schola Cordis.
Jej organizatorami jest para studentów z Krakowa, którzy postanowili, że jeśli uda im się zebrać kwotę 3000zł dla fundacji Kardiologicznej Schola Cordis, pobiegną przyszłotygodniowy Półmaraton Marzanny w piżamach. W ten oto sposób chcą pomóc w realizacji marzenia o nowoczesnej klinice, w której dzieci z wrodzonymi wadami serca będą mogły odzyskiwać swe zdrowie.
Tu więcej o akcji: http://www.naszpradnik.pl/2017/02/pizamach-dla-malych-serc/

Okoliczni wielbiciele zimowych kąpieli zrzeszeni w Krakowskim Klubie Morsów "Kaloryfer" nie dali na siebie długo czekać i podnieśli poprzeczkę - w piżamach można nie tylko biegać, ale również kąpać się!
Impreza ta odbyła się w samo południe na Bagrach przy Ośrodku Szkoleniowo-Żeglarskim "Horn", przy ul. Koziej 22.
Było pochmurno i trochę wietrznie. Temperatura powietrza w trakcie imprezy wynosiła ok.5°C, a woda jak zawsze w takich przypadkach była mokra, ale gorąca.

W wydarzeniu wzięła udział bliżej nieokreślona liczba uczestników.
· pit dnia 12 marzec 2017 22:05:00 · Czytaj więcej · 22 czytań · Drukuj
V Grand Prix Krakowa w biegach górskich #5/5 Kraków, Wielki Finał - Tradycyjna Piątka dystans 5,7km - 5.03.2017
V Grand Prix Krakowa w biegach górskich #5/5 Kraków, Wielki Finał - Tradycyjna Piątka dystans 5,7km - 5.03.2017Finałowa piąta edycja - piątego również cyklu terenowych biegów górskich po Lasku Wolskim - organizowanych przez sekcję biegów na orientację krakowskiego klubu WKS "Wawel".
Start i meta zlokalizowana była w okolicy parkingu przy ul.Leśnej.
Start dystansu 3,7km tj. Przyjaznej Trójki rozpoczął się o godz.10:20, natomiast dystansów dłuższych: Tradycyjnej Piątki, Ambitnej Jedenastki i Hardej Dwudziestki Trójki o godz.11.

Dziś było wiosennie. Temperatura na starcie wynosiła ok. 15°C i było słonecznie - potem na trasie już było naprzemiennie: trochę słońca, tochę chmur.
Ścieżki w tradycyjnych miejscach - szczególnie od północnej strony trochę błotniste.
Na wszystkich dystansach pozytywnie sklasyfikowanych zostało 686 osób.

Na zakończenie imprezy oprócz zwykłych dekoracji zawodników po kolejnej edycji odbyła się także - finałowa klasyfikacja generalna.
· pit dnia 05 marzec 2017 16:13:00
Czytaj więcej · 28 czytań · Drukuj
Parkrun Kraków #194, dystans 5km - 4.03.2017
Parkrun Kraków #194, dystans 5km - 4.03.2017Parkrun czyli cotygodniowe biegi na dystansie 5km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o godz.9:00 przez cały rok, w różnych miejscach na Świecie.
Parkrun jest inicjatywą non-profit, opierającą swoje istnienie na zaangażowaniu sponsorów, którzy dotując Parkrun umożliwiają organizację darmowych i cyklicznych biegów. Obecnymi sponsorami głównymi tych biegów w Polsce są: Firma Ziaja, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz New Balance.
W Polsce biegi te odbywają się obecnie w 35 miastach (40 lokalizacji).

Krakowski Parkrun organizowany jest od maja 2013 roku, a trasa prowadzi wokół Błoń Krakowskich. Start zlokalizowany jest przy alei 3-go Maja (od strony alei Trzech Wieszczów), a meta na Cichym Kąciku. Okrążenie Błoń przeciwne do ruchu wskazówek zegara.
Udział w biegu jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego indywidualnego kodu uczestnika.
Rejestracja jest jednorazowa i po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji Parkrun - w Polsce i na Świecie.
Początkowo pochmurnie, a później słonecznie. Temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.7°C.
Po dzisiejszym biegu odbył się także finał zeszłorocznego sezonu w klasyfikacji punktowej. Nagrodzeni okolicznościowymi medalami zostali najlepsi zawodnicy i zawodniczki, a także najbardziej zaangażowani wolontariusze.

Bieg ukończyło 137 osób.
· pit dnia 04 marzec 2017 22:18:00
Czytaj więcej · 25 czytań · Drukuj
VI Górski Cross Przełajowy Kraków dystans 10,6km - 18.02.2017
VI Górski Cross Przełajowy Kraków dystans 10,6km - 18.02.2017Kameralny bieg górski o formule towarzyskiej i koleżeńskiej zorganizowany w Lasku Wolskim przez kolegów Romana & Ryszarda członków krakowskiego Klubu KKB "Dystans".
Licząc od 2012 roku była to już szósta edycja tego zimowego biegu.
Na dzisiejszy bieg składało się jedno lub dwa okrążenia poprowadzone po terenowych, leśnych ścieżkach. Jedna pętla wynosiła ok.10,6km, przy przewyższeniu ok.600m. Trasa okrężna poprowadzona południową i zachodnią stroną Lasku Wolskiego. Zwyczajowo by być klasyfikowanym można było pobiec jedno lub dwa kółka.

Start nastąpił w samo południe tradycyjnie na Polanie pod Dębiną nieopodal Klasztoru Kamedułów.
Było pochmurno, a temperatura na starcie wynosiła ok.3°C. Ścieżki mokre i bardzo śliskie - na trasie zalegało dużo lodu, błota, liści i kałuż powstałych ze stopniałego śniegu, a także mżawki padającej przed biegiem.

Bieg na obu dystansach ukończyły 33 osoby, w tym półmaraton osób 22.
· pit dnia 18 luty 2017 17:59:02
Czytaj więcej · 45 czytań · Drukuj
V Grand Prix Krakowa w biegach górskich #4/5 Kraków, Bieg Walentynkowy - Tradycyjna Piątka dystans 5,7km - 12.02.2017
V Grand Prix Krakowa w biegach górskich #4/5 Kraków, Bieg Walentynkowy - Tradycyjna Piątka dystans 5,7km - 12.02.2017Czwarta edycja piątego już cyklu terenowych biegów górskich po Lasku Wolskim - organizowanych przez sekcję biegów na orientację krakowskiego klubu WKS "Wawel".
Start i meta zlokalizowana w okolicy parkingu przy ul.Leśnej.
Start dystansu 3,7km tj. Przyjaznej Trójki rozpoczął się o godz.10:20, natomiast dystansów dłuższych: Tradycyjnej Piątki, Ambitnej Jedenastki i Hardej Dwudziestki Trójki o godz.11.

Dziś było zimowo i lodowo. Temperatura na starcie wynosiła ok. -6°C i było słonecznie.
Nawierzchnia śliska tym razem za sprawą zalegającego lodu - powstałego w wyniku stajałego śniegu po zeszłotygodniowej odwilży i ponownego spadku temperatur.
Oprócz lodu ścieżki pokryte również twardym zmrożonym śniegiem, ale ponad wszystko dziś na trasie panował lód i buty z kolcami w tych warunkach były rozsądnym rozwiązaniem.

Na wszystkich dystansach pozytywnie sklasyfikowanych zostało 575 osób.
· pit dnia 12 luty 2017 22:13:00
Czytaj więcej · 46 czytań · Drukuj
Morsowanie "20 minut dla Tobiaszka - Ty też możesz pomóc" Kraków - 5.02.2017
Morsowanie "20 minut dla Tobiaszka - Ty też możesz pomóc" Kraków - 5.02.2017Impreza charytatywna zorganizowana przez Krakowski Klub Morsów KALORYFER mająca na celu zwrócenie uwagi na potrzeby rehabilitacyjne małego Tobiasza - borykającego się z chorobą Trisomii.
Wydarzenie to miało miejsce w obecnym przeręblu "Kaloryfera" zlokalizowanym na zalewie Bagry, przy Ośrodku Szkoleniowo Żeglarskim Horn, ul. Kozia 22.

Kąpiel odbyła się się o godzinie 11 i poprzedzona została tradycyjnie wspólną rozgrzewką.
Dziś było pochmurno i lekko mżyło, a temperatura powietrza podczas morsowania wynosiła ok.1,5°C. Woda w jeziorze jak zawsze w takich przypadkach była prawie gorąca.

Na 20 minutowe (i dłuższe) zimowe kąpiele bez przykrych konsekwencji mogą pozwolić sobie jedynie najbardziej wytrawni, wprawieni miłośnicy lodowej kąpieli. W zeszłorocznej podobnej akcji - tym razem dla Weroniki, najwytrwalszy z morsów przebywał w wodzie ok.25 minut.

W imprezie wzięło udział łącznie kilkanaście-kilkadziesiąt osób.
· pit dnia 05 luty 2017 22:51:35
Czytaj więcej · 53 czytań · Drukuj
#100 ITMBWieczorem Kraków, dystans 5km - 19.01.2017
#100 ITMBWieczorem Kraków, dystans 5km - 19.01.2017ITMBWieczorem (I Ty Możesz Biegać Wieczorem) to popołudniowo-wieczorny cykl bezpłatnych biegów z pomiarem czasu organizowanych przez istniejące od 4 lat Stowarzyszenie Biegaczy ITMBW Kraków (I Ty Możesz Być Wielki).

Pierwszy bieg miał miejsce 19 stycznia 2016 roku i odbywały się one we wtorki i czwartki (co 2 tygodnie).
Od br. roku biegi te organizowane są raz w tygodniu - w każdy czwartek i przeprowadzane są na dystansach 5 lub 10km. Biegi odbywają się zwykle po Bulwarze Czerwieńskim, Inflanckim i Kurlandzkim.
Start biegów zazwyczaj znajduje się nieopodal Mostu Dębnickiego (po stronie i na wysokości DH „Jubilat”) i dalej wiedzie Bulwarami Wiślanymi w stronę Wawelu, i dalej aż do Mostu Powstańców Śląskich (2,5km), gdzie następuje "nawrotka" do miejsca startu, które jest zarazem metą biegu. W przypadku biegu na dystansie 10 km, trasę należy pokonać dwukrotnie.
By wystartować w tym cyklu wskazana jest uprzednia jednorazowa rejestracja na stronie organizatorów w celu uzyskania imiennego numeru startowego.
Na stronie biegu prowadzony jest także rejestr biegów i klasyfikacja uczestników.
Co do numeracji biegów to każdy dystans jest traktowany osobno, tak więc w dniu dzisiejszym formalnie przeprowadzone zostały 2 biegi. Na 5km bieg #100 i na 10km #101.

Wieczór pogodny temperatura na starcie wynosiła ok.-6°C, trasa po części odśnieżona.

Odwieczny Smo(k)g Krakowski natomiast, ta straszna gadzina bytująca u wrót grodu Kraka dziś też dawała się we znaki - że czasem wręcz dymiło się i kurzyło. Chodzą słuchy na mieście, że zmorą tą ma się zająć jakiś szewczyk...

W obu biegach wzięły udział łącznie 34 osoby.
· pit dnia 19 styczeń 2017 22:12:00
Czytaj więcej · 71 czytań · Drukuj
V Grand Prix Krakowa w biegach górskich #3/5 Kraków, Styczniowe Wyzwanie - Harda Dwudziestka Trójka dystans 23,2km - 15.01.2017
V Grand Prix Krakowa w biegach górskich #3/5 Kraków, Styczniowe Wyzwanie - Harda Dwudziestka Trójka dystans 23,2km - 15.01.2017Trzecia edycja piątego już cyklu terenowych biegów górskich po Lasku Wolskim - organizowanych przez sekcję biegów na orientację krakowskiego klubu WKS "Wawel".
Start i meta zlokalizowana w okolicy parkingu przy ul.Leśnej.
Start dystansu 3,7km tj. Przyjaznej Trójki rozpoczął się o godz.10:20, natomiast dystansów dłuższych: Tradycyjnej Piątki, Ambitnej Jedenastki i Hardej Dwudziestki Trójki o godz.11.

Dziś było zimowo i różnorodnie. Temperatura podczas zawodów oscylowała w przedziale od ok. -1°C do 0°C. Na starcie było pochmurno i lekko pruszyło śniegiem, później na trasie już - przez kilkanaście minut zaczęło sypać bardziej. Na drugim kółku rozpogodziło się i zaczęło świecić słońce.
Nawierzchnia jak przystało na GPK była miejscami śliska. Co prawda błota tym razem nie było, ale zastąpił go doskonale śnieg bo napadało go w dość dużej ilości.
Ścieżki w większości pokryte świeżo spadłym, ubitym, po części zmrożonym i oblodzonym śniegiem.

Na wszystkich trasach pozytywnie sklasyfikowanych zostało 655 osób.
· pit dnia 15 styczeń 2017 23:16:00
Czytaj więcej · 87 czytań · Drukuj
Parkrun Kraków #187, dystans 5km - 14.01.2017
Parkrun Kraków #187, dystans 5km - 14.01.2017Parkrun czyli cotygodniowe biegi na dystansie 5km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o godz.9:00 przez cały rok, w różnych miejscach na Świecie.
Parkrun jest inicjatywą non-profit, opierającą swoje istnienie na zaangażowaniu sponsorów, którzy dotując Parkrun umożliwiają organizację darmowych i cyklicznych biegów. Obecnymi sponsorami głównymi tych biegów w Polsce są m.in. firmy: Ziaja, New Balance i Jabra.

W Polsce biegi te odbywają się obecnie w 37 miastach (41 lokalizacji).
Krakowski Parkrun organizowany jest od maja 2013 roku, a trasa prowadzi wokół Błoń Krakowskich. Start zlokalizowany jest przy alei 3-go Maja (od strony alei Trzech Wieszczów), a meta na Cichym Kąciku. Okrążenie Błoń przeciwne do ruchu wskazówek zegara.
Udział w biegu jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego indywidualnego kodu uczestnika.
Rejestracja jest jednorazowa i po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji Parkrun - w Polsce i na Świecie.
Dziś było pochmurno, temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.0°C, nawierzchnia asfaltu w przewadze wilgotna, miejscami trochę lodu i kilka kałuż.

W biegu wzięło udział 91 osób.
· pit dnia 14 styczeń 2017 12:03:24
Czytaj więcej · 63 czytań · Drukuj
Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2017
1,054,034 unikalnych wizyt