19 Listopad 2017 07:39:03
Witam
Jestem Piotr, w niektórych kręgach mówią na mnie pit, a stronka ta to mój prywatny pseudosportowy pamiętnik o rowerowaniu, bieganiu i innych sportach, w których czasami mam przyjemność uczestniczyć.
Aktualności
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #27 Krowodrza Górka Kraków, sprint nocny trasa Mistrz dystans 5,8km - 16.11.2017
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #27 Krowodrza Górka Kraków, sprint nocny trasa Mistrz dystans 5,8km - 16.11.2017Kraków City Race Rozgrzewka to cykl popołudniowo-wieczornych biegów na orientację rozgrywanych w różnych częściach Krakowa organizowanych przez sekcję biegów na orientację klubu WKS Wawel i Firmę LIMAMAPS.
Zawody te organizowane są od marca 2014 roku.
Kraków City Race - Rozgrzewka organizowana jest pod hasłem: "Poznaj zakamarki Krakowa z mapą!" - tak więc co zawody odkrywana jest inna dzielnica miasta.
Biegi te kierowane są do osób o różnym stopniu zaawansowania. W rezultacie oferowane są zawsze trzy trasy o różnym stopniu trudności: Terminator, Czeladnik i Mistrz (ich nazwy zasięgnięte zostało od kariery mieszczanina ze średniowiecznych czasów).

Dzisiaj impreza zlokalizowana była w dzielnicy Krowodrza Górka, a obszar zawodów to teren miejski oraz parkowy.

Bazą zawodów była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 im. Ks. Kardynała
Karola Wojtyły, ul. Kluczborska 3.
Start interwałowy co 30 sekund począwszy od godz.18:30. Kolejność zaliczania punktów kontrolnych narzucona i obowiązkowa, limit na wszystkie trasy wynosił 1 godzinę, a parametry tras przedstawiały się następująco:

TERMINATOR - 2,6km (3,4km po wariancie) - 12PK
CZELADNIK - 3,7km (4,5km po wariancie) - 18PK
MISTRZ - 4,7km (5,8km po wariancie) - 20PK

Wieczór pogodny, temperatura powietrza ok.5°C.
Na wszystkich trasach wystartowało dziś łącznie 118 osób, z czego pozytywnie sklasyfikowanych zostało osób 115.
· pit dnia 16 listopad 2017 22:13:00 · Czytaj więcej · 19 czytań · Drukuj
VI Zlot Morsów Opolszczyzny Januszkowice k.Zdzieszowic, pływanie z bojką w płetwach dystans 800m - 12.11.2017
VI Zlot Morsów Opolszczyzny Januszkowice k.Zdzieszowic, pływanie z bojką w płetwach dystans 800m - 12.11.2017Impreza morsowa zorganizowana przez Zdzieszowicki Klub Pasjonatów Różnorakich MORSY NA KOKSIE. Zlot zorganizowany został pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch". Wydarzenie to było z jednej strony rozpoczęciem sezonu morsowego u zdzieszowickich morsów, z drugiej zaś okazją do integracji z morsami z innych klubów.
MORSY NA KOKSIE to młoda grupa na morsowej mapie Polski. Klub ten zrzesza w swych szeregach osoby o różnych zainteresowaniach: biegaczy, rowerzystów, pływaków, triathlonistów, wielbicieli pieszych wędrówek i innych aktywności fizycznych. Łączy ich wszystkich jednak dodatkowa pasja jaką jest morsowanie.

Nazwa MORSY NA KOKSIE jest trochę przewrotna: z jednej strony od razu nasuwa się oczywiste skojarzenie, z drugiej okazuje się, że jest jednak drugie dno i łatwe tego wytłumaczenie.

To właśnie Zdzieszowice słyną z największej w Europie Koksowni powstałej jeszcze w okresie przedwojennym i wybudowanej za czasów niemieckich, której początki sięgają roku 1929. Dziś zakład ten należy do koncernu Arcelor Mittal Poland i jest nie tylko największą, ale i jedną z najbardziej nowoczesnych koksowni w Europie. Wspomniane zakłady widoczne były na horyzoncie po północnej stronie jeziora.

Bazą imprezy był Ośrodek Sportów Wodnych m.in.Wakeboardingu (pływania na desce) Rueda w Januszkowicach k.Zdzieszowic przy ul. Wolności 64.
Impreza zapoczątkowana została kilkunastominutową Paradą Morsów prowadzącą ulicami Januszkowic.
Później przewidziano szereg atrakcji i dyscyplin towarzyszących. Między innymi prowadzona była rozgrzewka w rytmie Zumba, przeciąganie liny czy podnoszenie ciężarów - tak dla mężczyzn jak i dla kobiet. Morsowanie odbyło się w jeziorze w okolicy południa, a zawody pływackie ok. godz.13:30, a atrakcje wodne były oczywiście zabezpieczone przez okolicznych ratowników WOPR. W czasie całej imprezy był prowadzony suty poczęstunek i szwedzki stół odnośnie ciepłych napojów.
Oprócz tego nieopodal w namiocie organizowane były zajęcia dla najmłodszych. Motywem przewodnim w tej imprezie były wąsy morsa - stąd też nawet i panie zobowiązane były do posiadania owych.

Co do pogody to aura jak na listopad bardzo przyjemna. Co prawda było pochmurno (z przejaśnieniami), ale podczas samego morsowania i pływania w większości było słonecznie. Temperatura powietrza wynosiła w porywach do ok.8°C, a woda w jeziorze coraz to przyjemniejsza bo koło 6°C. Podczas pływania trochę wiało, tak więc na jeziorze pojawiły się też lekkie "zmarszczki".

Co do zawodów pływackich to poza obowiązkiem płynięcia z bojką (ratowniczą lub asekuracyjną) nie było innych obostrzeń. Technika płynięcia była dowolna, dozwolone były ochraniacze neoprenowe na stopy, rękawiczki, czepki, czapki, płetwy, a nawet pełne kombinezony piankowe - stąd też nawet ciepłolubne morsy czy nawet letni pływacy mogli śmiało brać w tych zawodach udział.

Zawody przeprowadzone zostały w formie wyścigu - start wspólny nastąpił z dosyć mulistego brzegu, a trasa prowadziła po trójkącie.
Był to mój debiut w morsowym pływaniu i zarazem pierwszy start w ramach Sekcji Pływackiej "Pływające Diabły" Krakowskiego Klubu Morsów "Kaloryfer" Kraków.
Oprócz pierwszych trójek (kobiet i mężczyzn) klasyfikacja i tym bardziej pomiar czasu nie były prowadzone.

W Zlocie wzięło udział ponad 200 osób z 10 klubów morsowych z całej Polski - natomiast w zawodach pływackich wystartowało 30 zawodników w tym 6 pań.
· pit dnia 12 listopad 2017 23:08:00
Czytaj więcej · 49 czytań · Drukuj
IV Górski Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany dystans 8km - 11.11.2017
IV Górski Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany dystans 8km - 11.11.2017Patriotyczna impreza biegowa zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" w Skawinie przy współpracy z Gminą Skawina , Gminą Mogilany, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Gimnazjum nr 1 w Skawinie oraz Szkołę Podstawową w Mogilanach.

Celem głównym imprezy było uczczenie 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w dniu 11 listopada 1918 roku, po długim 123-letnim okresie zaborów. Rozbiorów Polski dokonali ówcześni sąsiedzi Rzeczpospolitej tj. Rosja, Prusy i Austria - i jak wiemy z lekcji historii kolejne aneksje ziem polskich przeprowadzone zostały w latach: 1772, 1793 i 1795 roku.

Bieg ten współfinansowany był ze środków Gminy Skawina, Gminy Mogilany i Powiatu Krakowskiego, a także wielu innych lokalnych sponsorów. Sponsorem głównym była firma Nowoczesne Produkty Aluminiowe w Skawinie.
Bieg odbył się na terenie dwóch sąsiednich podkrakowskich Gmin: Skawina i Mogilany.

Start nastąpił o godz. 12:00 sprzed Gimnazjum nr1 w Skawinie przy ul.Witosa 4 i poprzedzony został wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.
Trasa biegu urozmaicona, o nawierzchni asfaltowej przy zamkniętym ruchu samochodowym. Droga widokowa, pełna zakrętów, pofałdowana o długości 8 km, przy różnicy wzniesień ok.160 m. Marszruta składała się m.in.z jednego długiego podbiegu.
Meta zlokalizowana była przy Rynku w Mogilanach, a poczęstunek, dekoracje i loteria przeprowadzone zostały w miejscowej Szkole Podstawowej.
Powrót zawodników na miejsce startu zapewniony był przez organizatorów w postaci dwóch autokarów.

Temperatura podczas biegu wynosiła ok.6°C, było pochmurno z przejaśnieniami i trochę wiało.
Bieg ukończyło 311 osób.
· pit dnia 11 listopad 2017 21:16:00
Czytaj więcej · 26 czytań · Drukuj
VI Grand Prix Krakowa w biegach górskich #1/5 Kraków, Tradycyjna Piątka dystans 5,7km - 5.11.2017
VI Grand Prix Krakowa w biegach górskich #1/5 Kraków, Tradycyjna Piątka dystans 5,7km - 5.11.2017Pierwsza edycja sezonu 2017/2018 odbywającego się już od 6 lat cyklu terenowych biegów górskich po Lasku Wolskim - organizowanych przez sekcję biegów na orientację krakowskiego klubu WKS "Wawel".
Dla przypomnienia od dwóch lat w imprezie tej zawodnicy mają możliwość rywalizacji na trasach:
PRZYJAZNA TRÓJKA - bieg na 3,7km
TRADYCYJNA PIĄTKA - bieg na 5,7km
AMBITNA JEDENASTKA - bieg na 11,6km
HARDA DWUDZIESTKA TRÓJKA - bieg na 23,2km
NORDIC WALKING - marsz na 3,7km
BIEGI DLA DZIECI SZKOLNYCH - bieg na 3,7km

Biegi te w obecnym sezonie odbędą się będą jeszcze w następujących terminach: 3 grudnia, 7 stycznia, 4 lutego oraz 4 marca.

Start biegów zlokalizowany był przy parkingu na ul.Leśnej, a meta nieopodal w odległości ok.200m od startu.
Z uwagi na rekordową frekwencję - m.in. w celu eliminacji ewentualnych zatorów na trasach Organizatorzy zdecydowali się na rozdzielenie startów.
Start Przyjaznej Trójki wyznaczony został na godz. 10, Tradycyjna Piątka i Ambitna Jedenastka startowała o godz.10:40 natomiast dystans Hardej Dwudziestki Trójki o godz.11:20.

Na dzisiejszej inauguracji pogoda dopisała bo przeważnie było słonecznie. Trasa jak na ten cykl raczej sucha, optymalna do bicia rekordów. Temperatura powietrza na starcie dystansu 5,7km wynosiła ok.12°C.

W biegach na wszystkich trasach wzięło udział łącznie 921 osób.
· pit dnia 05 listopad 2017 21:04:00
Czytaj więcej · 38 czytań · Drukuj
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #26 Czyżyny Kraków, trasa Mistrz dystans 5,3km - 19.10.2017
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #26 Czyżyny Kraków, trasa Mistrz dystans 5,3km - 19.10.2017Kraków City Race Rozgrzewka to cykl popołudniowo-wieczornych biegów na orientację rozgrywanych w różnych częściach Krakowa zorganizowanych przez klub WKS Wawel i Firmę LIMAMAPS.
Zawody te organizowane są od marca 2014 roku.
Kraków City Race - Rozgrzewka organizowana jest pod hasłem: "Poznaj zakamarki Krakowa z mapą!" - tak więc co zawody odkrywana jest inna dzielnica miasta.
Biegi te kierowane są do osób o różnym stopniu zaawansowania. W rezultacie zaoferowano trzy trasy o różnym stopniu trudności: Terminator, Czeladnik i Mistrz (nazewnictwo zasięgnięte zostało od kariery mieszczanina ze średniowiecznych czasów).

Dzisiaj impreza zlokalizowana była w dzielnicy Czyżyny, a teren zawodów obejmował osiedle Pułku Lotniczego oraz częściowo także osiedle Kościuszkowskie.
Dla ciekawostki - zawody rozgrywane były na terenie niegdysiejszego lotniska Czyżyny-Rakowice. Trasa m.in. prowadziła po pozostałościach wschodniego pasa startowego.

Bazą zawodów była Szkoła Podstawowa nr 155, na Osiedlu 2 Pułku Lotniczego 21.
Start interwałowy co 30 sekund począwszy od godz.18:30. Kolejność zaliczania punktów kontrolnych narzucona i obowiązkowa, limit na wszystkie trasy wynosił 1 godzinę, a parametry tras przedstawiały się następująco:

TERMINATOR - 2,6 km - 11PK
CZELADNIK - 3,8 km - 15PK
MISTRZ - 5,3 km - 20PK

Wieczór pogodny, temperatura powietrza jak na jesień dość wysoka bo ok.15°C.
Na wszystkich trasach wystartowało dziś łącznie 107 osób, z czego pozytywnie sklasyfikowanych zostało osób 105.
· pit dnia 19 październik 2017 22:04:00
Czytaj więcej · 45 czytań · Drukuj
Rozpoczęcie sezonu morsowego 2017/2018 Krakowskiego Klubu Morsów "Kaloryfer" Kraków - 15.10.2017
Rozpoczęcie sezonu morsowego 2017/2018 Krakowskiego Klubu Morsów "Kaloryfer" Kraków - 15.10.2017Uroczyste otwarcie sezonu morsowego Krakowskiego Klubu Morsów "Kaloryfer".

Przyjmuje się, że w naszej strefie klimatycznej sezon morsowy trwa mniej więcej od połowy października do końca kwietnia, lecz każdy klub morsów sam ustala te daty.
Jak Morsy sami przyznają woda obecnie jest jeszcze trochę za ciepła, ale z każdym dniem staje się coraz przyjemniejsza. Jest teraz dobry czas na to by stopniowo przyzwyczajać swe ciało na dobroczynne działanie zimnej wody.
Od dnia dzisiejszego morsy stowarzyszone w KKM "Kaloryfer", aż do końca sezonu będą się spotykać na Bagrach Wielkich w każdą niedzielę o godz.12 - na swym podstawowym morsowisku przy Ośrodku Szkoleniowo-Żeglarskim "Horn" (ul.Kozia 22).
Oprócz tego klub organizuje szereg imprez morsowych (i innych) - choćby wspomnieć tu jedną sztandarową, organizowaną od lat pod Wawelem w ostatni weekend stycznia - a mianowicie "Przeciąganie Smoka przez Wisłę".

Z uwagi na sporą frekwencję dzisiejsze "morsowanie" przeprowadzone zostało na ogólnodostępnym miejskim kąpielisku oddalonym od "Horna" o ok.300m.
Morsowanie nie jest imprezą zamkniętą, ale skierowane jest do wszystkich, chcących spróbować tego sposobu na życie.
W ramach dzisiejszej imprezy przewidziana była wspólna kąpiel, a dla chętnych także pływanie w jeziorze. Po wyjściu z wody - z okazji inauguracji sezonu odbyła się integracyjna impreza na okolicznym grilowisku.

Było słonecznie - temperatura powietrza w południe wynosiła ok.17°C, woda w zalewie jeszcze zbyt ciepła bo ok.13°C. Poza tym było wietrznie, a jezioro pofalowane.
W imprezie wzięło udział dobre kilkadziesiąt osób.
· pit dnia 15 październik 2017 16:06:00
Czytaj więcej · 47 czytań · Drukuj
XXVI Tarnowski Bieg Leliwitów o Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego Tarnów, dystans 10km - 8.10.2017
XXVI Tarnowski Bieg Leliwitów o Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego Tarnów, dystans 10km - 8.10.2017Bieg organizowany przez Stowarzyszenie Sportowe SOKÓŁ w Tarnowie pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa.
Tradycja tego biegu sięga 1992 roku. Jego pomysłodawcą i organizatorem był trener lekkiej atletyki i wychowawca młodzieży Pan Ryszard Jasicz.
Początkowo bieg był przeznaczony wyłącznie dla dzieci i młodzieży, i w formule biegów przełajowych był organizowany przez 14 lat. Jednak dzięki inicjatywie grupy tarnowskich biegaczy oraz pomocy Pani Marii Burnagiel z Urzędu Miasta Tarnowa w 2006 roku, formuła Biegu Leliwitów została zmodyfikowana, a jubileuszowa XV edycja została rozegrana już jako uliczny bieg masowy na dystansie 10 km, w którym każdy mógł zgłosić swój udział.

W roku 2008, dzięki staraniom Bogdana Banasia-Prezesa Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów trasa biegu została przeniesiona z okolic Parku Strzeleckiego, do centrum miasta. Obecnie Bieg Leliwitów to nie tylko szansa na doświadczenie wspaniałej atmosfery widowiska sportowego, ale również poznanie klimatu Tarnowskiej Starówki.
Tarnowski Bieg Leliwitów to impreza masowa przeznaczona dla dorosłych, dzieci i młodzieży, dla biegaczy profesjonalistów i amatorów. Zawodnicy rywalizują na ulicach Tarnowskiej Starówki na dystansach w biegu głównym – 10 km i biegu masowym- 2,5 km oraz biegu dla dzieci – 1 km, a od 2013 roku na Tarnowskiej Starówce rywalizują również dzieci niepełnosprawne w biegu integracyjnym.

Bieg główny nazywany jest często najbardziej „zakręconym” biegiem w Polsce. Nie na darmo, bo na 10 km trasie (4 okrążenia po 2,5 km) zawodnicy muszą pokonać na tarnowskim bruku 72 zakręty oraz 44 stopnie Wielkich Schodów.
Od roku 2011 – Roku Jana Hetmana Tarnowskiego – Tarnowski Bieg Leliwitów poświęcony jest pamięci Hetmana, czego symbolem są Buławy – jako trofea przyznawane dla zwycięzców biegu.

Trasa biegu poprowadzona po pofałdowanej trasie. Start dystansu 10km nastąpił na ulicy Wałowej o godz.13:30. Było pochmurno i wietrznie, a temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.13°C.
W biegu głównym wzięło udział 129 osób.
· pit dnia 09 październik 2017 07:43:42
Czytaj więcej · 51 czytań · Drukuj
Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2017
1,114,553 unikalnych wizyt