26 Maj 2017 22:42:39
Witam
Jestem Piotr, w niektórych kręgach mówią na mnie pit, a stronka ta to mój prywatny pseudosportowy pamiętnik o rowerowaniu, bieganiu i innych sportach, w których czasami mam przyjemność uczestniczyć.
Aktualności
12 Międzynarodowy Bieg Kraków-Skotniki z okazji 97 urodzin Świętego Jana Pawła II Kraków, dystans 13,5km - 21.05.2017
12 Międzynarodowy Bieg Kraków-Skotniki z okazji 97 urodzin Świętego Jana Pawła II Kraków, dystans 13,5km - 21.05.201712 edycja biegu organizowanego przez Skotnickie Stowarzyszenie Sportowe, z okazji 97 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Trasa poprowadzona została po sprawdzonej wielokrotnie trasie: Skotniki-Podgórki Tynieckie-Tyniec z nawrotem wokół studni na dziedzińcu opactwa Benedyktynów i z powrotem do Skotnik. Biuro zawodów, start i meta mieściło się na terenie i w bezpośredniej bliskości boiska Pogoni Skotniki. Start biegu głównego nastąpił z lekkim poślizgiem ok. godz.16:20.

Było tradycyjnie ciepło - temperatura na starcie wynosiła ok.19,5° C lecz tym razem było pochmurno. Trasa lekko pofałdowana z jednym stromszym podbiegiem. Nawierzchnia w ok.85 procentach asfaltowa, a reszta to leśna droga szutrowa i trochę bruku na terenie opactwa. Na trasie była duża mnogość bufetów zaopatrzonych w wodę, a zawodnicy jak zawsze dopingowani byli przez przyjaźnie nastawionych mieszkańców i kibiców.

Oprócz biegu głównego zorganizowano również marszobieg na dystansie 2,5km oraz krótsze biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów. Na mecie oprócz medalu na zawodników czekała woda mineralna oraz tradycyjna grochówka.

Bieg główny ukończyło 150 osób, a marszobieg 72 osoby.
· pit dnia 21 maj 2017 22:45:00 · Czytaj więcej · 14 czytań · Drukuj
VI Bieg Turystyki Przygodowej AWF Koniczynka Trail Marathon 2017 Ojców, dystans 42,5km - 12.05.2017
VI Bieg Turystyki Przygodowej AWF Koniczynka Trail Marathon 2017 Ojców, dystans 42,5km - 12.05.2017Kolejna - szósta już edycja tego majowego biegu górskiego organizowanego przez Wydział Turystyki Przygodowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (i studentów II roku), na dwóch dystansach: maratonu i półmaratonu.

Start biegu tradycyjnie rozpoczął się ok.godz.9:30 nieopodal Baru "Sąspówka".
Trasa 'Koniczynki' poprowadzona została w Ojcowskim Parku Narodowym i biegła ona między innymi: doliną Prądnika, doliną Sąspowską oraz po okolicznych wzgórzach: po Górze Okopy, Złotej Górze i Górze Chełmowej. Trasa bardzo widokowa i urozmaicona - po drodze liczne skały np.Brama Krakowska, ruiny średniowiecznego zamku w Ojcowie, w dolinkach Prądnika i Sąspowskiej żerenie bobrowe.

Na trasie nawierzchnia w większej części terenowa, kamienista, pełna luźnych kamieni i korzeni, ale było też trochę asfaltu.

W imprezie tej mimo braku wpisowego każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową koszulkę
(tym razem wszyscy panowie otrzymali okolicznościowe koszulki o iście bajeranckim kolorze - inspiracja tu!)
, bufety natomiast zaopatrzone są w wodę. Na mecie na finiszerów czeka pamiątkowy medal ręcznej roboty (napisy wypalane ręcznie). Po biegu, zaś w Barze Sąspówka (i nie tylko) impreza integracyjna...
Wszystko to razem stanowi, że wielu zawodników stara się uczestniczyć w tym wydarzeniu corocznie.

W imprezie tej do wyboru są dwa dystanse: maraton (3x środkowa pętla) i półmaraton (1x środkowa pętla) reszta trasy taka sama dla obu dystansów. Przewyższenie na dłuższej trasie wynosi ok.2000m, na krótszej ok.900m.

Tym razem słoneczna jak do tej pory majowa "Koniczynka" pokazała swe humory. W nocy i nad ranem trochę polało, a padać przestało dosłownie na kilka chwil przed startem. Na starcie było pochmurno, temperatura powietrza oscylowała w granicach 11-15°C. Później jeszcze na trasie nieznacznie i krótko pokropiło, jednak w miarę przebytych kilometrów pod koniec imprezy zaczęło się rozpogadzać i zza chmur zaczęło z przerwami spozierać słońce. Na trasie nawierzchnia - m.in.wapienna skała i korzenie jak to po deszczu były bardzo śliskie. Tak więc przede wszystkim na zbiegach i drewnianych mostkach trzeba było podchodzić do panujących warunków z respektem. Poza tym na terenowych ziemnych ścieżkach zalegało standardowo trochę błota.

W sumie na obu dystansach wystartowało łącznie osób 162, z czego zadeklarowane dystanse ukończyło 160 osób (maraton - 37, a półmaraton - 122 osoby).

Poniżej edycje, w których do tej pory miałem przyjemność uczestniczyć:
V Koniczynka Trail Marathon - 6.05.2016

IV Koniczynka Trail Marathon - 8.05.2015

III Koniczynka Trail Marathon - 9.05.2014

'Złota Koniczynka' Autumn Trail Marathon - 13.10.2013

II Koniczynka Trail Marathon - 10.05.2013
· pit dnia 12 maj 2017 22:44:00
Czytaj więcej · 35 czytań · Drukuj
IV Gminny Bieg Konstytucji 3-go Maja Rdzawa, dystans 4,2km - 1.05.2017
IV Gminny Bieg Konstytucji 3-go Maja Rdzawa, dystans 4,2km - 1.05.2017Wydarzenie okolicznościowe z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Bieg zorganizowany został przez Kierownika Gminnej Świetlicy w Trzcianie, pod patronatem Wójta Gminy Trzciana - gminy położonej w południowej części powiatu bocheńskiego, u podnóża Beskidu Wyspowego.

Trasa biegu pofałdowana, widokowa o nawierzchni asfaltowo-gruntowej. Na bieg składał się ok.2 kilometrowy asfaltowy podbieg, potem wypłaszczenie i kawałek drogi gruntowej, a na koniec bardzo stromy zbieg. Do pokonania był też strumień po kładce lub jak kto wolał przez bród.

Impreza przeprowadzona została w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów i osoby starsze (17+). Oprócz biegu zorganizowano również marszobieg na krótszym dystansie, a start obu dystansów nastąpił o godz.16.

Temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.11°C i było słonecznie, ale wietrznie.
Trasa biegu była zabezpieczona przez Policję - z zamkniętym ruchem samochodowym.
Bieg zakończony został ciepłym poczęstunkiem w postaci kiełbasek z grila.
W imprezie wzięło udział łącznie 76 osób (w biegu 67 osób, a w marszobiegu 9 zawodników).
· pit dnia 03 maj 2017 23:29:33
Czytaj więcej · 26 czytań · Drukuj
Wyścig rowerowy "Szybka Dycha - Wiosna Edyszyn", Mikluszowice dystans 9,7km - 23.04.2017
Wyścig rowerowy "Szybka Dycha - Wiosna Edyszyn", Mikluszowice dystans 9,7km - 23.04.2017"Szybka dycha - Wiosna Edyszyn" to wyścig rowerowy przeprowadzony w formie indywidualnej jazdy na czas, na dystansie niespełna 10 km.
Impreza zorganizowana została przez Krystiana Ignatowicza, przy wsparciu organizacyjnym Urzędu Miasta i Gminy w Niepołomicach, Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, Nadleśnictwa Niepołomice, Gminy Drwinia i innych, a sponsorem głównym imprezy był krakowski Sklep Rowerowy "Tomar".

Czasówka odbyła się w Puszczy Niepołomickiej i biegła po na tzw.Żubrostradzie (trasie Mikluszowickiej).
Trasa raczej płaska, na całej długości asfaltowa, w stanie dobrym i bardzo dobrym.
Wyścig przeprowadzony został z zamkniętym ruchem na czas rywalizacji.
W odróżnieniu od zeszłorocznej edycji wyścig poprowadzony został ze wschodu na zachód.
Biuro i baza zawodów mieściła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach oddalonym od linii startu o ok.300m. Start następował począwszy od godz.10:15, a zawodnicy puszczani byli na trasę w odstępach 30-45 sekundowych. W zawodach przeprowadzona została klasyfikacja z podziałem na płeć bez zróżnicowania na rodzaj roweru.
Meta znajdowała się na zachodnim krańcu puszczy - nieopodal Zabierzowa Bocheńskiego.

Pogoda jak to w kwietniu była naprzemienna. Temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.7°C i wiał dość silny, czasem gwałtowny wiatr, ale w trakcie zawodów w przewadze było słonecznie. Nawierzchnia w większości sucha, lecz na trasie znajdowały się też i mokre odcinki (z powodu wcześniejszych przelotnych opadów).

Trasa jak na puszczę niepołomicką przystało była bardzo przyjemna i widokowa.
Na trasie zawodnicy mijali m.in. urocze małe jeziorka, ośrodek hodowli żubrów oraz rezerwat przyrody Gibiel. Z oczywistych względów podczas wyścigu na napawanie się widokami nie było czasu i możliwości, ale w drodze powrotnej już po zawodach – czemu nie!

Spośród opłaconych 119 zawodników, na start zdecydowało się osób 96 (kobiet 9, mężczyzn 87).

Pod koniec sezonu - wedle słów Organizatorów ma nastąpić powtórka z rozrywki i odbyć ma się edycja jesienna.
· pit dnia 23 kwiecień 2017 15:18:21
Czytaj więcej · 76 czytań · Drukuj
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #22 Kozłówek Kraków Sprint Nocny, trasa Mistrz dystans 6,2km - 20.04.2017
Kraków City Race Rozgrzewka Etap #22 Kozłówek Kraków Sprint Nocny, trasa Mistrz dystans 6,2km - 20.04.2017Kraków City Race Rozgrzewka to cykl popołudniowo-wieczornych biegów na orientację rozgrywanych w różnych częściach Krakowa zorganizowanych przez klub WKS Wawel i Firmę LIMAMAPS.
Zawody te organizowane są od marca 2014 roku.
Kraków City Race - Rozgrzewka organizowana jest pod hasłem: "Poznaj zakamarki Krakowa z mapą!" - tak więc co zawody odkrywana jest inna dzielnica miasta.
Biegi te kierowane są do osób o różnym stopniu zaawansowania. W rezultacie zaoferowano trzy trasy o różnym stopniu trudności: Terminator, Czeladnik i Mistrz (nazewnictwo zasięgnięte zostało od kariery mieszczanina ze średniowiecznych czasów).

Dzisiaj impreza zlokalizowana była w południowej części Krakowa, a teren zawodów obejmował zabudowę mieszkaniową osiedla na Kozłówce.

Centrum zawodów mieściło się w Zespole Szkół Elektrycznych Nr1 przy ul.Kamieńskiego 49, a start oddalony był od biura zawodów o odległość ok.300m.
Start interwałowy co 30 sekund począwszy od godz.18:30. Kolejność zaliczania punktów kontrolnych narzucona i obowiązkowa, limit na wszystkie trasy wynosił 1 godzinę, a parametry tras przedstawiały się następująco:

Trasa A TERMINATOR 2,5km, 11PK
Trasa B CZELADNIK 4,2km, 16PK
Trasa C MISTRZ 6,2km, 20PK

Wieczór pogodny lecz było dość chłodno. Temperatura na starcie wynosiła ok.3°C i trochę wiało.
Na wszystkich trasach wystartowało dziś łącznie 89 osób, z czego pozytywnie sklasyfikowanych zostało osób 87.
· pit dnia 20 kwiecień 2017 23:18:00
Czytaj więcej · 56 czytań · Drukuj
III Lisiecki Półmaraton - "Smakuj bieganie" Piekary k.Krakowa dystans 21,1km - 9.04.2017
III Lisiecki Półmaraton - "Smakuj bieganie" Piekary k.Krakowa dystans 21,1km - 9.04.2017Impreza biegowa zorganizowana przez Fundację Kocham Góry Stowarzyszenie Biegowe Pogórze – w Bartkowej. Był to bieg uliczny poprowadzony drogami asfaltowymi po podkrakowskich Gminach: Liszki oraz Czernichów.
Trasa lekko pofałdowana poprowadzona wśród pól, wzdłuż wału wiślanego, a także przez las.

Był to też bieg charytatywny, gdyż pewna część opłaty startowej ma zostać przeznaczona na działalność Fundacji im. Ks.Kazimierza Siemaszki - zajmującej się pomocą duchową i materialną dla dzieci i młodzieży z uboższych rodzin i środowisk, a także prowadzeniem działalności szkolno-wychowawczej.

Hasło przewodnie tego biegu brzmi: „Smakuj bieganie!”. Towarzyszy ono już od początku - region w którym odbywa się ta impreza to kolebka słynnych na całą Polskę wędlin np. Kiełbasy Lisieckiej czy wypieków piekarskich: m.in. Kukiełki Lisieckiej. Po biegu zawodnicy mogli liczyć na taki właśnie poczęstunek. Poza tym uczestnicy tradycyjnie już raczyli się naleśnikami z nadzieniem truskawkowym, w polewie waniliowej od "U Jędrusia" - po prostu mniam, mniam!

Lisiecki Półmaraton w tym roku jest składową cyklu Tour de Małopolska, w którego w skład wchodzą także imprezy:
12.03.2017 Myślenicki Bieg Uliczny
09.07.2017 Summer Run - Bieg nad Jeziorem Rożnowskim
05.11.2017 Tarnowska Dyszka

Zapleczem zawodów było Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina 2000” Fundacji im. Ks.Siemaszki w Piekarach, a start biegu nastąpił o godz.9:45.
Oprócz półmaratonu dla mniej zaawansowanych biegaczy lub sprinterów możliwy był też bieg na dystansie 5km.

Było w miarę ciepło i w przeważającej części słonecznie. Temperatura podczas biegu wynosiła w porywach do ok.15°C.
Oba dystanse ukończyło łącznie 581 zawodników w tym półmaraton 475 osób.
· pit dnia 09 kwiecień 2017 17:35:00
Czytaj więcej · 52 czytań · Drukuj
Parkrun Kraków #199, dystans 5km - 8.04.2017
Parkrun Kraków #199, dystans 5km - 8.04.2017Parkrun czyli cotygodniowe biegi na dystansie 5km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o godz.9:00 przez cały rok, w różnych miejscach na Świecie.
Parkrun jest inicjatywą non-profit, opierającą swoje istnienie na zaangażowaniu sponsorów, którzy dotując Parkrun umożliwiają organizację darmowych i cyklicznych biegów. Obecnymi sponsorami głównymi tych biegów w Polsce są: Firma Ziaja, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz New Balance.
W Polsce biegi te odbywają się obecnie w 35 miastach (40 lokalizacji).

Krakowski Parkrun organizowany jest od maja 2013 roku, a trasa prowadzi zwykle wokół Błoń Krakowskich. Start zlokalizowany jest przy alei 3-go Maja (od strony alei Trzech Wieszczów), a meta na Cichym Kąciku. Okrążenie Błoń przeciwne do ruchu wskazówek zegara.

Dzisiaj jednak ze względu na inną imprezę sportową tj. Kraków Spartan Sprint przeprowadzaną właśnie na Błoniach bieg wyjątkowo poprowadzony został po swej rezerwowej zastępczej trasie - zlokalizowanej pod kopcem Tadeusza Kościuszki przy alei Jerzego Waszyngtona. Trasa biegu asfaltowo-terenowa wiodła po Sikorniku początkowo okrążając kopiec, a potem w kierunku zachodnim, aż do "białej drogi" gdzie następowała nawrotka.
Trasa pofałdowana - z kilkoma długimi, a także ostrymi zbiegami i podbiegami tak więc o porównywalności co do płaskich Błoń Krakowskich (oprócz dystansu 5km) nie może być oczywiście mowy. Przewyższenie na tej trasie wynosi ok.110m.


Udział w tym biegu jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego indywidualnego kodu uczestnika.
Rejestracja jest jednorazowa i po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji Parkrun - w Polsce i na Świecie.
Początkowo było pochmurnie, a później słonecznie. Nawierzchnia trasy wilgotna i miejscami, głównie na terenowych ścieżkach było ślisko. Temperatura powietrza na starcie wynosiła ok.8°C.

Bieg ukończyło 70 osób.
· pit dnia 08 kwiecień 2017 11:06:00
Czytaj więcej · 68 czytań · Drukuj
Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2017
1,070,097 unikalnych wizyt